Android 6.0’a en erken güncellenecek LG modelleri

LG G4 ve LG G3’ün Google Nexus’ların ardından Android 6.0 Marshmallow’ya kavuşacağı ortaya çıktı

Akıllı telefon üreticilerinin yeni model ürünlerini piyasaya sürmelerinin ardından, eski nesil cihazları unutmalarına alıştık. Android kullanıcılarının en büyük şikayeti de bu olsa gerek. LG, bu alanda fazla sabıkası olmayan üreticiler arasında. Artık yıllanmaya başlayan LG G2’yi bile Android 5.0 güncellemesiyle donatan Güney Koreli marka, Android 6.0 Marshmallow‘a erkenden geçen isimler arasına katılmaya hazırlanıyor.

Android cihazlar arasında, Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alan ilk cihazların Google Nexus modelleri olduğunu geçtiğimiz hafta sizlerle paylaşmıştık. Google’ın safkan Nexus cihazlarının ardından, LG G4 ve LG G3 Android 6.0’a terfi edecek gibi görünüyor.

lg-g4-marshmallow-800

Üreticinin Güney Kore’ye özel tüketici destek sayfasının güncellendiği ortaya çıktı. Yenilenen destek sayfası, LG G4 Android 6.0 yenilikleriyle ilgili yardım bilgilerini içerecek şekilde düzenleniyor.

Güncellemeye sahip olacak ilk LG marka cihazların LG G3 F400S, F400K, F400L ile LG G4 F500S, F500K ve F500L’den ibaret olduğu görülüyor. Anlaşılan o ki, LG G Flex 2 ve diğer modeller G3 ve G4’ün oldukça sonrasında Android 5.0’dan Android Marshmallow’a yükseltilecekler.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.