Android 6.1 Marshmallow’un en önemli 2 özelliği sızdırıldı

Android 6.1 Marshmallow işletim sistemi sürümünün çıkış tarihi ve en önemli 2 özelliği sızdırıldı

Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi sürümü, Google’ın mobil ekosisteminde yer alan cihazların çoğuna ulaşamadı. Üreticiler hala Android M güncellemeleri üzerinde çalışıyor ve yalnızca bir avuç cihaz bu yeni sürümün içerdiği yenilikleri sunmayı başarıyor. Buna rağmen Android 6.1 Marshmallow ile birlikte gelecek fonksiyonlar hakkında konuşmalar başladı.

Android 6.0 bu yılın Mart ayında tanıtıldığında pek çok kullanıcı bu versiyonu oldukça gereksiz bulmuştu. İşletim sistemi görünürde Android 5.1.1 Lollipop’un üzerine çok az şey ekliyordu. Güncellemeye ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladığında, Marshmallow’un Lollipop’tan daha üstün olduğunu ispatlayan en az 16 yenilikle tanıştık. Bu özellikler arasında bölünmüş ekran desteğini görmeyi arzulayan kullanıcılar hayal kırıklığına uğradılar. Şimdilik yalnızca Samsung Galaxy Android akıllı telefon kullanıcıları bölünmüş ekran rahatlığından yararlanabiliyor.

Android 6.1 Marshmallow işletim sistemi sürümü ne zaman piyasaya çıkacak ve ne gibi özelliklere sahip olacak?

Android 6.1’in yayımlanacağı tarih ve getireceği 2 yenilik sızdırıldı

Samsung’u tercih etmeyen tüketiciler, cihazlarının ekranında 2 uygulamayı aynı anda çalıştırmak için 2016 yılının ikinci yarısına kadar bekleyecekler. Android Geeks‘te yazılanlara göre bu özellik, 2016 yılının Haziran ayında yayımlanması planlanan Android 6.1 Marshmallow güncellemesi için düşünülüyor. Android 6.1’in içerdiği yeniliklerin bununla sınırlı kalmayacağı ve uygulama izinlerinin yönetimini kolaylaştıran bir fonksiyonun hazırlandığı söyleniyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.