Samsung Galaxy Android 6.0 Marshmallow güncelleme rotası

Samsung Galaxy akıllı telefonların Android 6.0 Marshmallow güncelleme sıralaması sızdırıldı

Samsung Galaxy akıllı telefon ürün ailesi, Google’ın en yeni mobil işletim sistemi sürümü Android 6.0 Marshmallow güncellemesi için gün sayıyor. Dünya çapında milyonlarca Samsung kullanıcısı, Android M yeniliklerini içeren TouchWiz‘e terfi etmek için sabırsızlıkla bekliyor.

Güney Koreli teknoloji geliştiricisinin Android 6.0 yol haritasını gösteren belgeye bakılırsa, Galaxy serisi 3 etapta güncellenecek. Birinci etapta güncellenmesi planlanan akıllı telefonlar, 2014 ve 2015 model üst düzey cihazlardan oluşuyor.

Üst düzey Samsung akıllı telefonlar ve tabletler, Android M güncellemesinde öncelik sahibi

galaxy-android-6-0-marshmallow-guncelleme-etap-1

Galaxy Note5, ilk etapta güncellenecek cihazlar listesinde en üst sırada yer alıyor. 5,7 inç 2K AMOLED ekranlı akıllı telefonun 2015’ün sonunda Android 6.0’a güncelleneceğini görüyoruz.

Galaxy S6, S6 edge ve S6 edge+ ise, Ocak 2016’da Android M sürümüne terfi edecek.

İlk grubun  grubun diğer üyeleriyse, Galaxy Note 4, Note Edge, S5 ve Alpha gibi 2014 model ürünlerden ve Galaxy Tab S2 tablet ailesinden oluşuyor. Bu modellerin Şubat ve Nisan aylarında Android 6.0 sürümüne terfi edecekleri belirtiliyor.

Orta sınıf Galaxy’ler, ikinci fazda toplanıyor

galaxy-android-6-0-marshmallow-guncelleme-etap-2

Samsung Galaxy Android 6.0 Marshmallow güncelleme tablosunda 2. fazı orta sınıf akıllı telefonlar ve Tab S tablet serisi oluşturuyor. Galay A, J ve E serileri, Mart ayı ve sonrasında yeni TouchWiz sürümüne yükseltilecekler. Galaxy Tab S sahipleriyse güncelleme için Nisan’a dek bekleyecekler.

Galaxy Note 3 ve Galaxy S4, Android 6.0 Marshmallow’a terfi etmeyecek

galaxy-android-6-0-marshmallow-guncelleme-etap-3

Üçüncü etapta yer alan Galaxy cihazlar, Tab A serisi ve 2013 yılından kalan emektar amiral gemileri. Tabloda gördüğümüz kadarıyla, Galaxy Note 3 ve Galaxy modelleri Android 6.0’a yükseltilmeyecek. Tab A tablet modelleriyse güncelleme için onay bekliyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

3 thoughts on “Samsung Galaxy Android 6.0 Marshmallow güncelleme rotası

  1. Bugun geldi bir gunclelleme eger 6.0 gelmmse ndn bile bir guncelleme versinler bugun insallah gelir

Comments are closed.