Android akıllı telefon kullanıcıları iPhone 6s’e hücum ediyor

iPhone 6s, Android kullanıcılarının gönlünü çeldi. iPhone satın alanların %30’u eski Android kullanıcısı

Apple’ın CEO’su Tim Cook, şirketin son 3 aylık dönemde 51,5 milyar dolar kazandığını açıkladı. Apple’ın dönemlik net karı, 11,1 milyar dolara ulaşıyor. 3D Touch’lı iPhone 6s

Şirketin gelirinin büyük bölümünü iPhone oluşturuyor. Tim Cook, Apple’ın son 3 ayda 48 milyon akıllı telefon sattığını ifade ediyor. iPhone 6s ve diğer modellerin ardından en popüler ikinci cihaz, 9,88 milyon adetle iPad. Cupertinolu şirketin son mali dönemde 5,71 milyon Mac OS kişisel bilgisayar sattığını da belirtelim.

iphone-6s-iphone-6s-plus-yan-yana

Finansal tablolar sıkıcı ve tekdüze görünseler de, teknoloji sektörünün gidişatına dair değerli bilgiler içerirler. Android ve iOS arasındaki rekabetin son durumu, Apple’ın gelir tablosuyla açığa çıkıyor.

Ekonomik durumu iyi olanlar Android’i terk edip iOS’a yöneliyor

Tim Cook’un belirttiğine göre, son 3 ayda iPhone satın alanların %30’u, Android platformunu bırakıp iOS’u tercih edenlerden oluşuyor. Bu oran, neredeyse 13,8 milyon kişinin Android akıllı telefonlarını bir köşeye bıraktıkları anlamına geliyor. Daha önce hiç bu kadar kalabalık bir kitlenin bir anda iPhone’a geçtiği görülmemişti.

Android platformunun yaşadığı göç, tüketicinin bir anda zenginleştiği anlamına gelmiyor elbette. iPhone satışlarındaki artışı, teknoloji tutkunlarının üst düzey akıllı telefonlara olan ilgisinin artmasıyla ilişkilendirebiliriz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.