Samsung’un 18,4 inç tableti Galaxy View, 2,65 kg ağırlıkta

Samsung Galaxy View, 18,4 inç ekranıyla ufak boy televizyonların yerini almak istiyor

Samsung Electronics‘in en yeni Android tableti Galaxy View, resmi olarak tanıtıldı. Android 5.1 işletim sistemi tabanlı Media UX arayüzünü içeren tablet, daha önce sızdırılan bilgilerle örtüşen teknik özelliklere sahip.

18,4 inç 1080p TFT LCD dokunmatik ekranla donatılan Samsung Galaxy View, 1,6 GHz sekiz çekirdekli 64-bit Exynos 7 Octa 7580 mobil işlemci, 2 GB RAM, 2,1 megapiksel webcam ve 5700 mAh batarya içeriyor.

samsung-galaxy-view-800-3

Samsung, bu ürünü 32 GB ve 64 GB dahili hafıza seçenekleriyle piyasaya sürecek. İki sürüm de microSD bellek destekleyecek. Tabletin 4G hızında mobil internete bağlanan nano SIM’li LTE sürümü de üretilecek.

Samsung Galaxy View, dahili standı sayesinde kendi ayakları üzerinde duruyor. Tabletin kavisli standı iki farklı kullanım açısı sunuyor.

samsung-galaxy-view-800-4

Cihaz, öyle kolayca çantanıza atıp gezebileceğiniz bir ürün değil. Galaxy View, dahili standıyla birlikte tam 2,65 kg ağırlıkta. Ürün, kişisel bir aygıttan ziyade aile boyu kullanılan bir ev eşyası niteliği taşıyor.

Ürünü tablet yerine minik bir Android TV‘ymiş gibi değerlendirebiliriz. Nitekim Samsung Media UX arayüzü, video, sinema, televizyon ve görüntülü chat platformlarına kolay erişim sağlayacak şekilde tasarlanıyor.

Samsung-Galaxy-View-5

Samsung Galaxy View’ın 32 GB dahili hafızalı modeli, kısa süreliğine ABD’de 600 dolardan listelendi. Ürünün Türkiye’deki temin edilebilirliği ve fiyatı henüz kesinleşmedi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.