Android Q ile Titreşim Şiddeti Ayrı Ayrı Ayarlanabilecek

Telefonunuzun zil sesi ve bildirim titreşimlerini ayrı ayrı ayarlayamamaktan şikayetçiyseniz Android Q derdinize derman olmak için geliyor.

Google’ın yeni Android sürümü Android Q için geri sayım başladı. Bu yılın Ağustos ayında Android kullanıcılarına dağıtılmaya başlanacak olan yeni sürüm, yavaş yavaş detaylarına kavuşmaya başladı. Bugün teknoloji gündeminde öne çıkan bir haber, Google’ın yeni mobil işletim sisteminin titreşim şiddeti ayarlarıyla ilgiliydi. Android Police tarafından paylaşılan habere göre yeni Android sürümünde zil sesi ve bildirimler için titreşim şiddeti ayrı ayrı ayarlanabilecek.

Android Q’nun betasından gelen ekran görüntüleri

Android Q ile Titreşim Şiddeti Ayrı Ayrı Ayarlanabilecek

Yukarıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz ekran görüntülerinde, solda Android Pie işletim sisteminin mevcut titreşim şiddeti ayarı bulunuyor. Burada zil sesi ve bildirim titreşimleri tek menü altında toplanmış. Ortadaki ekran görüntüsü ise Android Q işletim sisteminin betasından geliyor. Bu ekran görüntüsünde zil sesi ve bildirim için ayrı ayrı titreşim şiddeti ayarlama seçenekleri olduğu açıkça görülüyor.

Akıllı telefonlarımızın olmazsa olmaz özelliklerinden biri olan titreşim, yeni Android sürümüyle daha fazla ayara kavuşarak biraz daha kullanışlı hale getirilecek. Bakalım Ağustos ayında yayımlanmaya başlayacağı belirtilen bu yeni sürüm bizlere ne zaman ulaşacak.