AOC AGON AG352UCG: 35 inç G-Sync destekli monitör

AOC AGON AG352UCG modeli, 35 inç geniş ekranı, G-Sync desteği ve diğer özellikleriyle oyunculara hitap ediyor.

AOC AGON AG352UCG modeli, 3440 x 1440 piksel UltraWide QHD çözünürlüklü, 35 inçlik (88.9 cm) VA paneline sahip. Bu sayede, keskin ve yüksek ayrıntılı grafikler ile oyun dünyalarına doğru yol alabiliyorlar.

21:9 formatı ise, oyunculara pek çok oyunda sadece bir avantaj olmakla kalmayıp aynı zamanda da onların kendilerini oyuna kaptırmalarını sağlayan daha geniş bir görüş alanı da sunuyor. AG352UCG modelinin, 2000 mm’lik ekstra dar yarıçapına sahip kavisli ekranı ise sözü edilen ‘kendini oyuna kaptırma’ etkisinin önemli ölçüde artmasını sağlıyor. Ekranın içbükey olması, görüntülerin bozulmasını en aza indirirken aynı zamanda da izleyicinin derinlik algısını artırıyor, bu da oyun deneyimine bambaşka bir seviyede sürükleyicilik getiriyor. 2000 mm’lik dar yarıçap ise, yarıçapı daha geniş olan ekranlarla karşılaştırıldığında kavisi ve sürükleyiciliği daha da güçlendiriyor.

AOC AGON AG352UCG

Ergonomi unutulmamış

Hem ekran ayarları hem de monitör ayağı, AOC AGON AG352UCG modelini, oyuncuların kendi gereksinimlerine göre ayarlayabilmeleri için bir dizi seçenek sunuyor. Örneğin AOC Gölge Kontrolü seçeneği, ekranın geri kalanını etkilemeden görüntünün aşırı karanlık kısımlarını aydınlatıp aşırı aydınlık kısımlarını karartıyor. AOC Flicker-Free Teknolojisi, uzun süren espor müsabakaları sırasında gözlerin rahatsız olup yorulmasını önlemek için titreşimi azaltan bir doğru akım (direct current – DC) arka aydınlatma sistemi ile monitörün parlaklığını düzenliyor. AOC’nin Düşük Mavi Işık seçeneği de zararlı olabilecek kısa dalga boyundaki mavi ışığı azaltıyor.

AOC AGON AG352UCG

AG352UCG modeli, oyuncuların duruşunun da sağlıklı olmasını sağlamak için ise AOC Ergo Base adı verilen sağlam ve yüksek oranda ergonomik bir ayağa sahip. Bu ayak, oyuncuların rahat bir pozisyon bularak sırt ağrısını önlemelerine yardımcı olan yükseklik, eğme ve sağa sola dönme ayarı seçeneklerini sunuyor. Rahatlık sağlayan bir taşıma kolu da, AG352UCG modelini LAN partilerine ve etkinlik organizasyonlarına getirmeyi kolaylaştırıyor. Toplanır kulaklık askısı ise oyuncuların molalarda kulaklıklarını güvenli bir şekilde saklamalarını sağlıyor.

Önümüzdeki Mart ayında piyasada bulunabilecek ürünün fiyaıt ise 899 dolar.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.