AOC Q2577PWQ 25 inç QHD IPS monitör duyuruldu

AOC Q2577PWQ 25 inç QHD IPS monitör, hem profesyonellere hem de ev kullanıcısına hitap ediyor

AOC‘nin yeni 2560 x 1440 piksellik QHD çözünürlüklü 25 inçlik (63.5 cm) monitör modeli, hem dikey hem de yatay olarak ultra geniş görüntüleme açıları için yüksek kaliteli bir IPS panele sahip. Dahası, bu panel tipi yüksek renk tutarlılığı sunuyor. Tutarlı renklerin ve yüksek çözünürlüğün birleşimi ise, AOC Q2577PWQ modelini, fotoğrafçılar, tasarımcılar ve işi keskin görüntülere bağlı olan bütün diğer profesyoneller için ideal kılıyor. AOC’nin yeni monitörü adına yayımlanan basın bültenine hep birlikte göz atalım:

aoc-Q2577PWQ-25-inc-qhd-ips-2

Fotoğrafçılar ve yüksek beklentili ev kullanıcıları, bize kulak verin

Profesyonel fotoğrafçılar, tasarımcılar ve işleri son derece keskin görüntülere bağlı olan diğer profesyoneller, AOC’nin 25 inçlik yeni modelinden çok etkilenecekler. 2560 x 1440 piksellik büyüleyici Quad HD çözünürlüğe  (HD ekranının dört katı çözünürlük) ve 25 inçlik geniş ekran alanına sahip bu ekran ile, AOC beklentileri yüksek kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılıyor. Ayrıca, eğlence tutkunları da, hayalet görüntüleri ortadan kaldıran sadece 5 ms’lik kısa tepki süresi özelliğinden de aynı şekilde yararlanacaklar. Böylece, oyuncular ve film tutkunları hız dolu sahnelerde bile canlı ve net görüntülerin keyfini çıkarabilir. Ayrıca, 3 vatlık dahili stereo hoparlörler, ayrı bir hoparlör ihtiyacını ortadan kaldırarak alanı boş bırakmaya ve kablo dağınıklığından kaçınmaya yardımcı olur.

Yeni Quad HD panel, kullanıcıların görüntüde bozulma olmadan tek bakışta websitesinin tam görüntüsünün keyfini çıkarmalarını sağlar; bu da tam ekranın sadece dörtte üçünü kullanan şimdiki Full HD ekranlardan farklıdır. Ayrıca, ekranı büyütürken bile, kullanıcılar bozulmamış ve daha keskin metnin keyfini sürebilecekler. Monitörün süper hızlı DisplayPort giriş seçeneği yüksek çözünürlüklü içeriği, özellikle akıcı bir şekilde, iletmek için ideal bir tercihtir.

Gelişmiş IPS teknolojisi

AOC, yeni QHD modelini teknolojik olarak gelişmiş bir IPS panel ile donatıyor. IPS teknolojisi, şu anda ekranlar için bulunan en yüksek performanslı panel teknolojilerinden biri. Bu sayede, AOC kullanıcıların renkte yüksek doğruluktan, kontrasttan ve geniş görüntüleme açılarından (178°/178°) fazlasıyla yararlanmasını sağlıyor. IPS panelleri, sundukları harika görüntü reprodüksiyonları sayesinde, fotoğraf, grafik tasarımı, film yapımı, CAD/CAM mühendisliği, tıbbi ve güvenlik uygulamaları gibi daha pek çok alanda kullanım için ideal. Ayrıntılı görüntü doğruluğuna ek olarak, parlaklık da eşit derecede önemli bir özellik. Bu açıdan, IPS teknolojisi istikrarlı parlaklık sağlıyor.

Göz sağlığını koruyan Flicker-FREE teknolojisi

Kullanıcı sağlığı, ekran üreticisi AOC’nin ciddiye aldığı bir konu. İşte bu yüzden,  AOC’nin yeni Q2577PWQ modeli, titreşimsiz görüntüleme deneyimi sağlayan bir özelliğe de sahip. Titreşim, monitörün LED arka aydınlatma kontrolü, ekran yenilemesi sırasında parlaklık düzeylerini ayarlarken gerçekleşen bir yanıp sönme etkisi. Bu da, gözleri etkileyebilir ve izleyici fark bile etmeden göz yorulmasına  neden olabilir. Bu nedenle, Flicker FREE özelliği, titreşim nedeniyle oluşabilecek çeşitli göz sağlığı sorunlarının engellenmesine yardımcı olur.

Çok yönlü dahi

Tam konfor, daha fazla üretkenlik ve daha sağlıklı bir sırt ve boyun için, AOC Q2577PWQ yorgunluğu azaltıp çalışma pozisyonunu iyileştirmeyi sağlayan geniş yelpazede özelliklere sahip: 130 mm yükseklik ayarı, pivot, sağa sola dönme ve eğilme. Ayrıca, monitör VESA (100×100) uyumlu aparatlara ve raflara da monte edilebilir.

Güvenilir ve verimli

Kullanıcılara farklı giriş kaynaklarıne bağlarken çeşitli seçenekler sunmak için, DisplayPort, HDMI, DVI ve VGA, AOC Q2577PWQ  modelinin sahip olduğu özelliklerden sadece birkaçı. Bu sayede, aynı anda sözgelimi, bir video oyun konsolunu ve birkaç bilgisayarı ya da diğer cihazları bağlamak sorun değil.

Öte yandan, ekranın yüksek performansı ve çok yönlülüğü sürdürülebilirlikten de ödün vermiyor.  AOC, yeni modelini akıllı enerji tasarrufu özellikleri Eco Modu ve e-Saver ile donatıyor. Monitör, aynı zamanda EnergyStar 6.0 ve TCO 6.0 gibi sıkı gereklilikleri de yerine getiriyor. AOC, tüm ekranlarında olduğu gibi, bu modelde de yerinde değişim hizmetini de içeren 3 yıllık bir garanti sunuyor.

AOC Q2577PWQ, 469 USD + KDV tavsiye edilen perakende fiyatı ile Haziran ayından itibaren piyasada bulunabilecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.