Apple Çin’e iPhone Sevkiyatını Ciddi Oranda Yükseltti

ABD ile Çin arasında yaşanan ticari gerginlikler Apple’ı pek de etkilememiş gibi görünüyor. Çin’e yapılan iPhone sevkiyatında artış var.

ABD ile Çin arasında yaşanan ticari gerginlikler Huawei firmasının ciddi yaralar almasına sebep olmuştu. Yaşanan bu gelişmelerin üzerine Çin’den gelen sert açıklamalar, Çin’de Apple satışlarının büyük darbe yiyeceğine işaret etmişti. Görünen o ki bu ticari gerginlikler Apple’ı pek de etkilemiş görünmüyor. Macrumors’un haberine göre Apple, Çin’e yaptığı iPhone sevkiyatını yıldan yıla %18,7 oranında yükseltti. Bu da sadece Aralık ayında toplam 3,18 milyon iPhone‘un Çin’de satışa gönderildiği anlamına geliyor.

İlginizi çekebilir: 5000 TL Üstü En İyi Akıllı Telefon Modelleri

iPhone 11 ve iPhone 11 Pro modellerinin piyasaya çıkmasının ardından sadece ABD ve Avrupa’da değil, Uzakdoğu ülkelerinde de vites yükselten Apple muradına ermiş gibi görünüyor. Görünen o ki Çinli kullanıcılar da yönetimin sert açıklamalarına rağmen iPhone modellerine rağbet göstermeye devam ediyorlar.

iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max Özellikleri ve Fiyatları

İki ülke arasında yaşanan ticari sorunların Huawei cephesinde de büyük zarar yol açtığı söylenemez. Her çeyrekte daha da büyüdüğünü, akıllı telefon pazarında milyonlarca cihaz satışı yaptığını duyuran Huawei, ticaret dünyasında gerginliklerin kolay atlatılabildiğini açıkça gösteriyor. Bakalım sevkiyatların ardından net satış rakamları geldiğinde Apple’ın Çin’deki iPhone satışları ne seviyede olacak, bekleyip göreceğiz.