Samsung Taşınabilir SSD T7 Touch Piyasaya Çıkıyor

Samsung taşınabilir SSD T7 Touch ile karşımızda. Çok yüksek performanslı taşınabilir depolama birimi arayanlar bu ürüne göz atmalı.

Samsung T7 Touch adlı taşınabilir SSD modelini piyasaya süreceğini duyurdu. Çok yüksek hızlı bir taşınabilir depolama birimi arıyorsanız bu ürün kesinlikle ilginizi çekecek. Cihaz hakkındaki detaylı bilgileri aşağıdaki basın bülteninden alabilirsiniz. Cihaz hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.

İlginizi çekebilir: 2000-2500 TL Arası En İyi Akıllı Telefon Tercihleri

Basın Bülteni Samsung Electronics, geliştirdiği en yeni harici depolama cihazı olan SSD T7 Touch‘ın piyasaya sürüldüğünü açıkladı. Şık ve kompakt tasarımıyla T7 Touch, 2’nci nesil USB 3.2 standardına bağlı olarak mevcut en yüksek dosya transfer hızını sunuyor. Yeni cihaz, ek bir donanımsal güvenlik önlemi olarak sahip olduğu dâhili parmak izi sensörü ile veri korumasını bir üst seviyeye taşıyor.

Samsung Electronics Hafıza Ürünleri Bölümünden Sorumlu Marka Ürün Pazarlama Başkan Yardımcısı Dr. Mike Mang, konuyla ilgili olarak, “İş, oyun ve tutkuyla üzerinde çalıştıkları projeler arasında sürekli hareket halinde olan tüketiciler, içeriklerini güvenli bir şekilde yanlarında taşımak istiyor. Kompakt bir formda sektör lideri transfer hızları sunan dâhili parmak izi tanıma işlevine sahip yeni ürünümüzle tüketicilerin verileri artık güvende.” dedi.

Profesyonel ve günlük kullanım için tasarlanan Samsung T7 Touch; PC, tablet, akıllı telefon veya oyun konsolunda[1] çok sayıda resmin, oyunun veya 4K/8K videonun güvenli bir şekilde saklanması için yeterli kapasiteye sahip. Ayrıca tüm bu içeriklerin rahatça taşınabilmesini sağlayacak güçte dayanıklılık[2] da sunuyor.

T7 Touch, önceki depolama çözümlerine göre önemli bir hız artış imkânı da sağlıyor. 1.050 MB/sn okuma hızı ve 1.000 MB/sn[3] yazma hızı ile T7 Touch, selefi T5’ten yaklaşık iki kat, harici HDD’lerden ise 9,5 kat[4] daha hızlı bir kullanıma imkân veriyor. Cihaz maksimum hızına NVMe arayüzü ile kullanıldığında ulaşabiliyor.

AES 256 bit donanım şifrelemesine ek bir güvenlik katmanı olarak T7 Touch, Samsung SSD’lere ilk kez yerleşik bir parmak izi okuyucu donanımı getiriyor. Bunun yanında, kullanıcıların yalnızca bir bakışta cihazın durumunu görebilmesini sağlayan bir “Hareket LED”i de bulunuyor. Dikkat çeken hızı, ek donanımları ve alüminyum kasasına rağmen, yeni SSD yalnızca 58 gram ağırlığında. Samsung T7 Touch’ın yenilikçi özellikleri, CES 2020 İnovasyon Ödülleri‘nde de beğeni topladı.

Siyah veya gümüş renk seçeneklerine sahip T7 Touch, farklı kullanım alanları için 500GB, 1TB ve 2TB boyutlarında sunuluyor. Kullanıcıların bulunduğu her yerde güvenilir bağlantı sağlamak için bir adet C’den C’ye, bir adet de C’den A’ya USB kablosu ile gelen T7 Touch, Windows, Mac ve Android işletim sistemleriyle uyumlu çalışıyor. Üç yıllık sınırlı garanti sunan T7 Touch’ın tavsiye edilen perakende satış fiyatı 500GB modeli için 1199 TL, 1 TB modeli için 1799 TL ve 2TB modeli için 3599 TL olarak belirlendi.

Samsung Taşınabilir SSD T7 Touch Teknik Özellikleri

Bilgi notları: [1] Taşıyıcı cihazlarla uyumluluk farklılık gösterebilir. Bazı işletim sistemleri, T7 Touch’ın yeniden biçimlendirilmesini gerektirebilir. Uyumlu cihazlar listesini www.samsung.com/support adresinde bulabilirsiniz.

[2] Kontrollü koşullar altında gerçekleştirilen bir serbest düşme şok testine dayanarak 2 metre yükseklikten düşmeye karşı direnç.

[3] Performans, ana bilgisayar yapılandırmasına bağlı olarak değişebilir. Sırasıyla 1.050 /1.000 MB/s’ye kadar maksimum okuma/yazma hızlarına ulaşmak için, ana cihaz ve bağlantı kabloları 2’inci nesil USB 3.2 desteklemelidir ve UASP modu etkinleştirilmelidir.

[4] Samsung harici HDD 1TB (HX-MTD10EA) ile karşılaştırıldığında dahili test sonuçlarına dayanır. Test sistemi yapılandırması: ASUS Z370 ROG MAXIMUS X APEX (USB 3.2 Gen 2 Type-C), Intel(R) Core i7-8700K CPU @ 3.70GHz (Coffeelake), OS-Windows 10 RS6.

5 Yazılım, Windows 7 ve üstü, Mac OS X 10 ve üstü veya Android 5.1 (Lollipop) ve üstünü gerektirir. Windows, Mac ve Android işletim sistemlerinin eski sürümleri desteklenmiyor olabilir.

6 Samsung Electronics, Samsung ürünlerinde taşınan veri veya diğer bilgilerin kaybından ya da kullanıcı tarafından oluşabilecek kâr veya gelir kaybı yaratabilecek ve bunlarla sınırlı olmayan eylemlerden hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Garanti hakkında daha fazla bilgi için, lütfen www.samsung.com/portable-ssd adresini ziyaret edebilirsiniz.