Apple iPad Air 3, iPad Pro’nun sevilen bir özelliğini sergileyebilir

Apple iPad Air 3 iOS tabletin Air 2 sahiplerinin gönlünü çelecek 2 özelliğe sahip olacağı söyleniyor

Apple, 2016 yılında oldukça çetin bir rekabetle karşı karşıya. Teknoloji tüketicisi, işe yarar bir tabletin yeni nesil Apple A serisi işlemci içermesi gerekmediğini kavradı. Birçok kullanıcı, idare eder ekran çözünürlüğü sunan ve yüksek batarya kapasitesine sahip Android tabletleri tercih ediyor. iPad ise iOS işletim sisteminden vazgeçemeyen kullanıcılara hitap ediyor. iPad Air 3, getireceği iki yenilik sayesinde sektöre hareket kazandırabilir.

Dev ekranlı iPad Pro, dijital kalem kullanmayı teşvik eden geniş tasarımı ve dizüstü bilgisayar gibi kullanılması yüzünden tüketicinin geneline hitap edebilen bir cihaz değil. Cihazın herkes tarafından takdir edilen yegane özelliğiyse, 2 yerine 4 hoparlör içermesiydi. Dörtlü hoparlör sistemi içeren aygıt, diğer hiçbir tablette görülmemiş rahatlıkta video izlemeyi ve müzik dinlemeyi sağlıyor. Bu ses sisteminin 2016 yılında piyasaya sürülmesi planlanan iPad Air 3’te de kullanılacağı söyleniyor.

Apple iPad Air 3

Apple’ın yeni tablet modelinde 9,7 inç 4:3 görüntü panelinden vazgeçmeyeceğinden eminiz. Bu geniş ekranda oynatılan içerikler, net ses veren 4’lü hoparlör sistemiyle canlanacak. Ayrıca belirtelim, Apple’ın dizayn yeniliklerinin bununla sınırlı kalmayacağı söyleniyor. İddiaya göre yeni nesil Air 3 tablette, iPhone 6s’in arka kamerasında görülen LED flaş modülü de yer alacak. Arka kamera çözünürlüğünün değişip değişmeyeceğiyse henüz netleşmedi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.