Apple, sorunlu iPhone 6s pillerini ücretsiz değiştirecek

Apple, iPhone 6s modellerinin çok küçük bir kısmında pil sorunu olduğunu kabul etti. Dünyaca ünlü teknoloji devi bu pilleri ücretsiz değiştirecek.

iPhone 6s kullanıcılarından bazıları, telefonlarının durup dururken kapanmasından şikayetçiydi. Çok küçük bir kullanıcı kitlesi tarafından yaşandığı belirtilen bu sorun Apple tarafından araştırıldı. Araştırma sonuçları, bu sorunun üretimden kaynaklı bir hata olabileceğini gösterdi. Bu doğrultuda Apple bir değişim kampanyası başlattı. Eğer siz de böyle bir sorun yaşıyorsanız, iPhone 6s’inizi bölgenizdeki resmi Apple mağazalarına ulaştırmanız gerekiyor. Eğer cihazınızın seri numarası belirtilen seri numaralarıyla eşleşirse Apple ücretsiz pil değişimi yapıyor.

Apple, sorunlu iPhone 6s pillerini ücretsiz değiştirecek

Eğer böyle bir sorun yüzünden Apple teknik servisine para ödediyseniz üzülmeyin. Firma, bu sorunu yaşayıp ücretli tamir yaptıran müşterilerine ücret iadesi sözü veriyor.

Genel olarak kullanıcılarını memnun etmeyi bilen bir firma olan Apple, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan çoklu dokunuş sorununda müşterilerinden 520 TL talep etmişti. Bakalım yaşanan bu gelişmelere müşterilerin tepkisi ne şekilde olacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.