İddia: Apple Samsung’dan 100 milyon OLED ekran istedi

Wall Street Journal China’nın haberine göre Apple, iPhone 7’de OLED ekran panelleri kullanmak için Samsung ile görüşmeler yapıyor.

Apple‘ın bu seneki akıllı telefon hamlesi, küçük ekranlı ve güçlü donanımlı iPhone SE oldu. Kimilerine göre aranan cihaz, kimilerine göreyse teknolojinin gerisinde kalmış bir ürün olan iPhone SE hakkındaki tartışmalar süredursun, gündemde iPhone 7‘nin ayak sesleri duyulmaya başlandı. Wall Street Journal China‘nın haberine göre Apple, Samsung ile tam 100 milyon adet 5,5 inç OLED ekran üretimi için işbirliği yapma konusunda anlaştı.

IPS Retina vs OLED (Super AMOLED)

Uzun süredir akıllı telefonlarında IPS Retina ekran kullanan Apple, son birkaç yıldır mobil cihazlarındaki ekran görüntü kalitesi konusunda Samsung’un gerisinde seyrediyor. Samsung imzasını taşıyan Super AMOLED ekranları kullanan yeni nesil Galaxy serisi akıllı telefonlar, kullanıcılara gerek siyahların derinliği, gerek görüş açısı genişliği, gerekse renk doygunluğu ve enerji tasarrufu konusunda eşsiz imkanlar sunuyor. Bu doğrultuda Apple’ın da OLED teknolojisine adım atma konusunda çaba göstermesini garipsememek gerek.

Bakalım 2017 model iPhone 7 modellerinde gerçekten de OLED teknolojili ekran panelleri görecek miyiz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here