iPhone SE tanıtıldı: özellikler, fiyat, çıkış tarihi

iPhone SE teknik özellikler, fiyat, çıkış tarihi, hafıza seçenekleri, renkler

4 inç Apple iPhone SE fiyatı, teknik özellikleri ve çıkış tarihi belli oldu!

Apple bu akşam Türkiye saatiyle 19:00’da yaptığı basın etkinliğiyle bu yılın en fazla konuşulacak cihazlarından birini duyurdu. Birkaç saat önce tanıtılan iPhone SE, Apple’ın 2013 yılında piyasaya sürdüğü iPhone 5s modelinden bu yana tanıttığı ilk 4 inç akıllı telefon.

Mobil teknoloji sektöründeki gelişmeleri takip eden okurlarımız, sektördeki ürünlerin gittikçe büyüdüklerini ve neredeyse tabletlerle yarışacak heybete ulaştıklarını gördüler. iPhone SE, görünüş itibarıyla 5s’e fazlasıyla benziyor. İki cihaz yan yana sergilense, uzaktan baktığınızda aralarındaki farkı ayırt edemeyebilirsiniz.

Yeni nesil özellikler, tanıdık tasarımla kamufle edildi

iphone-se-teknik-ozellikler-fiyat-cikis-tarihi-5

Cihazın tasarımının 2013 yılından kalma bir ürünle neredeyse aynı olmasının önemli bir sebebi var. Apple bu akıllı telefonu geliştirirken, iPhone 6/6 Plus neslindeki değişiklikleri beğenmeyen kitleyi dikkate aldı. Bu kitle, iOS platformundan vazgeçmiyor fakat şirketin yeni nesil cihazlarını satın almaya değer bulmuyor. Ufak ekran ve ufak cihaz seven bu kesim, SE modelinin tanıdık tasarımla ve uygun fiyatla satılmasını sevinçle karşılayacak.

iPhone SE fiyatı, hafıza ve renk seçenekleri

iphone-se-teknik-ozellikler-fiyat-cikis-tarihi-2

Cihazın hafıza seçenekleri 16 GB ve 64 GB’dan ibaret. Giriş seviyesi olan 16GB depolama alanına sahip modelin fiyatı Türkiye’de 1999TL. Dahili hafıza gereksiniminiz 16 GB’dan daha yüksekse, 64 GB iPhone SE için 2399 TL ödeyeceksiniz.

iphone-se-teknik-ozellikler-fiyat-cikis-tarihi-8

SE, gümüş, uzay grisi, altın sarısı ve kırmızı altın olmak üzere 4 renkte temin edilecek.

iPhone SE teknik özellikler ve kamera

iphone-se-teknik-ozellikler-fiyat-cikis-tarihi

iPhone SE, 5s’in 4 inç 640 x 1136 piksel kapasitif dokunmatik ekranını içeriyor. Akıllı telefonun iç yapısıysa 6s/6s Plus ikilisine benziyor. Cihaz çift çekirdekli 64-bit Apple A9 mobil işlemciden güç alıyor. 4.5G internet destekleyen akıllı telefon, Wi-Fi 802.11ac yüksek hızlı kablosuz internet standardıyla uyumlu.

iphone-se-teknik-ozellikler-fiyat-cikis-tarihi-3

1,2 megapiksel ön kameraya sahip olduğu belirtilen cihaz 12 megapiksel arka kamerayla donatılıyor. 6s’in arka kamerasıyla çektiğiniz 240fps 720p videoları ve 30fps 4K Ultra HD videoları bu cihazla da çekebilirsiniz.

iPhone SE batarya ömrü

iphone-se-teknik-ozellikler-fiyat-cikis-tarihi-4

Akıllı telefonun 6s ile aynı pil ömrünü sunacağı söyleniyor. Cihazın batarya kapasitesi belirtilmiyor, şimdilik belirtilen kullanım süreleriyle idare edeceğiz. Bu akıllı telefonla 50 saat müzik dinleyebilirsiniz veya 13 saat video izleyebilirsiniz. Aygıtın bataryası 14 saat boyunca telefonda konuşmanıza yetecek.

iPhone SE çıkış tarihi

iphone-se-teknik-ozellikler-fiyat-cikis-tarihi-7

Apple’ın yeni 4 inç akıllı telefonu ABD’de 24 Mart 2016 gününden itibaren ön siparişe açılacak ve 31 Mart günü satışa sunulacak. Ürünün Türkiye’deki ön siparişleriyse 29 Mart‘ta başlayacak. Yurdumuzdaki perakende satışlar Nisan ayına kadar gecikecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here