ASUS, NVIDIA GeForce RTX 40 SUPER Serisi Ekran Kartlarını Tanıttı

RTX 40 Super serisi ekran kartlarını bekleyenlere müjde. ASUS, NVIDIA GeForce RTX 40 SUPER Serisi Ekran Kartlarını Tanıttı

ASUS, NVIDIA® GeForce RTX™ 40 SUPER serisi ekran kartlarını duyurdu. Yeni seride GeForce RTX 4080 SUPER, GeForce RTX 4070 Ti SUPER ve GeForce RTX 4070 SUPER modelleri yer alıyor. ASUS, grafik performansında en yeni ve en güçlüyü arayan kullanıcılar için bu yeni ekran kartlarını ROG, TUF Gaming, ProArt ve diğer ürün ailelerine dahil edecek. ASUS ayrıca piyasadaki en sessiz kartı isteyenler için de RTX 4080 SUPER’in bir Noctua Edition modelini çıkaracak.

Yeni GeForce RTX SUPER GPU’lar bilgisayarda yapay zeka deneyimi yaşamanın en iyi yolu. Özel AI Tensor Çekirdekleri 836 AI TOPS seviyesinde performans göstererek oyunlarda, içerik üretiminde ve günlük üretkenlikte dönüşüm yaratan yetenekler sunuyor.  Bilgisayar oyuncuları görsel kalitede en iyisini talep ettiğinden yapay zeka destekli NVIDIA Deep Learning Super Sampling (DLSS – Derin Öğrenme ile Süper Örnekleme), Frame Generation (Kare Oluşturma) ve Ray Reconstruction (Işınları Yeniden Üretme) gibi özellikleri ışın izleme teknolojisiyle birleştirerek etkileyici dünyalar meydana getiriyor.  DLSS sayesinde sekiz pikselden yedisi yapay zeka tarafından üretilebiliyor, bu da ışın izlemeyi 4 kata kadar hızlandırarak görüntü kalitesini iyileştiriyor.

Bu GPU’ların her biri bir önceki nesilden daha yüksek performans sergiliyor. GeForce RTX 4070 Ti SUPER modeli ayrıca VRAM’i 16 GB’a çıkararak yüksek çözünürlüklü doku performansında avantaj sağlıyor. Ayrıca GeForce RTX 4070 SUPER şimdi PCB üzerinde 16 pimli 12VHPWR güç bağlantısı kullanıyor. Böylece kart en yeni güç kayaklarıyla uyumlu çalışıyor.  Elbette tüm bu kartlar ASUS Auto-Extreme teknolojisiyle üretiliyor. Tüm lehim işlemlerinin tek seferde yapılmasını sağlayan bir otomatik üretim süreci olan Auto-Extreme Teknolojisi, termal zorlanmayı ve çevre etkisini azaltarak ürünlerin uzun süre dayanmasına yardımcı oluyor.

ROG Strix üst seviye saat hızları ve soğutma ile seriye liderlik ediyor
ROG Strix serisi ekran kartları sınıfının en iyi performansı, iddialı ROG stili ve birinci sınıf soğutması ile üst seviye sistemlere hazır. GeForce RTX 40 SUPER serisi kartlar, SUPER serisine dahil olmayan modellerle aynı güçlü yapıya sahip. Buna ek olarak, GeForce RTX 4070 SUPER modelinde 16 pimli 12VHPWR güç bağlantısı bulunuyor. Üç adet Eksen Teknolojili fan kartın yük altındayken soğuk tutulmasını sağlıyor. Daha basit görevlerde ise 0 dB modu devreye girerek fanları tamamen durduruyor. Metal dış iskelet benzersiz bir dayanıklılık sağlarken ASUS Dual BIOS anahtarı ise kullanıcılara maksimum performans ve sessiz çalışma arasında kolayca tercih yapma imkanı veriyor.

Strix serisine özel olarak, FanConnect II başlıkları kullanıcılara iki adet kasa fanını GPU sıcaklığına göre kullanma olanağı tanıyor. Böylece sistem üzerinde daha ayrıntılı kontrol sağlanabiliyor. Aura Sync uyumlu olan bu kartlar kullanıcıların aydınlatmayı sistemin geri kalanına uyumlu hale getirmesine izin veriyor.

ROG Strix serisine dahil olan RTX 40 SUPER modelleri aşağıda sıralanıyor. Bu kartlar yakında yerel satıcılarda satışa sunulacak.

TUF Gaming her seviyeden oyuncuya sağlam performans sunuyor

Başarısını kanıtlamış bir diğer alternatif olan TUF Gaming ekran kartları uygun fiyatla yüksek performans arayanlara hitap ediyor. Strix modelleriyle aynı metal yapıya, üç fanlı soğutmaya ve geniş soğutma bloklarına sahip olan TUF Gaming modellerinde kullanıcıların tek bir hareketle performansı özelleştirmelerine olanak veren Dual BIOS anahtarı gibi özellikler de bulunuyor. Strix serisi RGB miktarı veya FanConnect II başlıkları açısından daha geniş seçenekler sunsa ve Strix OC Edition modellerinin saat hızı daha yüksek olsa da TUF ekran kartları üst seviye oyun sistemlerine uygun mükemmel performans ve uzun ömürlü dayanıklılık sunmayı sürdürüyor. ASUS BTF ekosistemi hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcılar TUF Gaming ailesi içinde aşağıdaki GeForce RTX 40 SUPER modellerini bulabilecek. Modeller yakında satıcılarda yerlerini alacak.

ProArt içerik üreticilere şık tasarımlarda birinci sınıf görüntü işleme gücü veriyor

Üst seviye ekran kartları yalnızca oyuncuların işine yaramıyor. Dünyanın her yerinde kullanıcılar yapay zeka, fotoğraf ve video düzenleme, oyun geliştirme, üretim ve daha birçok alanda bu kartları iş istasyonlarıyla birlikte kullanıyor. Ayrı bir uzmanlığa sahip bu kullanıcılar ayrı bir kart serisini hak ediyor. ASUS, içerik üreticileri ve profesyoneller için geliştirdiği ProArt ekran kartlarıyla sade bir stil ve kompakt bir profil sunarak kullanıcıların sistemlerine birden fazla genişletme kartı eklemesine olanak veriyor. ASUS bu kartları 11 kanatlı Eksen Teknolojili fanlarla, 0 dB teknolojisiyle ve havalandırmalı arka plakayla donatarak günümüzün yaratıcı profesyonellerinin ihtiyaçlarına uygun bir boyut ve biçimde mükemmel soğutma sunuyor.

ProArt ailesi aşağıdaki NVIDIA GeForce RTX 40 SUPER modelleriyle zenginleşecek. Bu modeller önümüzdeki aylarda piyasaya çıkacak.

ASUS Dual kartlar küçük boyutta mükemmel avantajlar sunuyor

Daha da küçük bir kart arayan, küçük boyutlu bir sistem kurmak isteyen kullanıcılar ise ASUS Dual serisindeki harika seçenekleri değerlendirebilir. Hem geçmişten hem gelecekten ilham alan uzay çağı tasarımlarıyla bu kartlar her tür sisteme benzersiz bir hava katıyor. 2,56 yuva yer kaplayan soğutma bloğu (EVO modeli 2,5 yuva) birçok kasaya uyum sağlıyor. Buna ek olarak birden fazla ısı borusu ve iki adet Eksen Teknolojili fan içeren bu ekran kartları, her tür kasada oyunculara ve içerik üreticilerine uygun bir pakette mükemmel soğutma performansı sunuyor.

ASUS, Dual serisine aşağıdaki GeForce RTX 4070 SUPER modellerini getirecek. Bu kartlar yakında mağazalardaki yerini alacak.

Yeni ekran kartına mükemmel güç kaynağı

Ekran kartını uzun süredir yenilememiş olan kullanıcılar bunu yaptıklarında teni nesil kartlarına uygun gücü sağlayacak yeni bir güç kaynağına da ihtiyaç duyabilir.  Hangi ekran kartı kullanılırsa kullanılsın ASUS ve ROG bu ihtiyacı karşılayacak güç kaynağı seçeneklerine sahip.

Üst seviye GeForce RTX 4080 SUPER modellerini tercih eden kullanıcılar ROG Thor 1000W Platinum II gibi üst seviye bir güç kaynağı isteyecektir. Birinci sınıf bileşenler ve inanılmaz verimlilikle sınıfının en sessiz modellerinden biri olan bu güç kaynağı, kullanıcıların ihtiyaç duyuğu gücü ekstra gürültü olmadan veriyor. Bu güç kaynağının yan tarafında güç kullanımını gerçek zamanlı olarak gösteren bir OLED ekran bulunuyor. Aura Sync desteği de RGB ile ekstra stil kazandırıyor. Daha uygun seviyede bir sistem kurmak isteyenler ise GeForce RTX 4080 SUPER ekran kartını TUF Gaming 1000W Gold güç kaynağıyla eşleştirmeyi tercih edebilir.

Ekran kartı tercihi GeForce RTX 4070 Ti SUPER olan kullanıcılar ROG Thor 850W Platinum II güç kaynağını mutlaka değerlendirmeli. Daha düşük watt seviyesiyle maliyetten tasarruf sağlayan bu model, 1000 watt gücündeki kardeşiyle aynı birinci sınıf bileşenlere, mükemmel verimliliğe ve OLED ekrana sahip. ASUS ayrıca daha sade bir model arayanlara TUF Gaming 850W Gold güç kaynağını sunuyor.

Çok yüksek güce gereksinim duymayan fakat 16 pimli 12VHPWR desteği isteyen 4070 SUPER kullanıcılarına ise ASUS, şık bir yapıda mükemmel güç dağıtımı sağlayan ROG Strix 750W Gold Aura Edition modelini öneriyor. Kullanıcılar ayrıca yukarıda bahsedilen ASUS Dual kartlarını, TUF Gaming 750W Gold veya sistemin genel görünümüne göre ASUS Prime 750W Gold güç kaynaklarıyla da eşleştirebilir.

Daha fazla güç kaynağı seçeneği ve sistemin ihtiyacı olan güç seviyesini hesaplama aracı için ASUS Güç Kaynağı portalını inceleyin.

GPU Tweak III ile SUPER ekran kartlarının tüm avantajlarından yararlanın

ASUS, bu yeni ekran kartlarının sunduğu performanstan tam olarak yararlanmak için GPU Tweak III yazılımının en yeni sürümünü kullanıma sunuyor. Yeni sürüm, GeForce RTX 40 SUPER serisi GPU’lar için yeni özellikler ve yeni ayarlar getiriyor. ASUS’un önceden ayarlanmış modları kullanıcılara tek tıklamayla kartın gücünü artırma veya gürültüyü kesme imkanı veriyor. Kullanıcılar isterlerse her oyuna göre kendi profillerini de oluşturabiliyor. En heyecan verici yeni özelliklerden biri olan ASUS Mobile Monitor ise kullanıcıların telefonlarıyla veya başka cihazlarıyla GPU Tweak’e bağlanmasını ve GPU’larını bilgisayar ekranında ekstra bir katman yaratmadan takip etmesini sağlıyor. Telefonu ve tableti bilgisayarın yanına koyup GPU Tweak mobil arayüzüne bağlanarak ekranda kalabalık yaratmadan sistem verilerini kontrol altında tutmak mümkün.

ASUS ayrıca bu sürümde Voltaj Frekans Ayarını daha kolay hale getirdi. Kullanıcılar şimdi GPU’nun saat hızı eğrisi üzerinde daha ayrıntılı kontrol sahibi. Ekran menüsünü ve içe/dışa aktarma işlevini de geliştiren ASUS, kullanıcıların ayrıca GPU-Z kurmalarına ihtiyaç kalmadan GPU’ları hakkında ayrıntılı bilgi edinebilmeleri için yerleşik bir GPU-Z arayüzünü de yazılıma ekledi. GPU Tweak III’ün bu yeni özelliklerle dolu sürümü yakında kullanıma sunulacak. Kullanıcılar programı buradan indirebilir.


🔥 Telegram : https://t.me/cihaztv
🛰️ Discord: https://discord.gg/SdZpt24
📲 Instagram : https://www.instagram.com/cihaztv/
🎦 Youtube: https://www.youtube.com/cihaztvvideo

💻 Hepsiburada F/P Laptop Önerilerim : https://app.hb.biz/Mi7bMDBN8KBA
📱 Hepsiburada F/P Cep Telefonu Önerilerim : https://app.hb.biz/dyXanHpPNmae

🔑Saglamlisans.com üzerinden %5 indirimle lisans key almak isteyenler cihaztv5 kodunu kullanabilirler: https://www.saglamlisans.com/