Tüketici Hakları Nelerdir?

Tüketici Hakları nelerdir? Ürün satın alırken ya da satın alma sonrasında hangi haklara sahip olduğunuzu biliyor musunuz?

Tüketici hakları nelerdir? Tüketiciler olarak hangi durumlarda ne gibi haklara sahibiz? Bu konu birçok kişinin aklını kurcalayan, ihtiyaç olması durumunda epey baş ağrıtan bir konudur. Özellikle ayıplı mal satın alma durumunda ya da satın alınmış mal veya hizmetin sorun çıkarması durumunda hangi haklara sahip olduğunuzu bilmek önemlidir.

Bu konuda Avukat Arabulucu Enver Alper Mutluer‘in kaleme aldığı Tüketicinin Hakları makalesini okumanızı öneriyorum. Bu linkten ulaşabileceğiniz makale içerisinde 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun Temel Amacı Nedir?, 6502 Sayılı Kanun Hangi Hususları Kapsamaktadır?, Ayıplı Mal ve Ayıplu Hizmet Nedeniyle Açılacak Davalar Hangi Mahkemede Açılır? Tüketici Hakem Heyetine Başvuru Sınırı Ne Kadardır? gibi sıkça sorulan sorulara cevaplar bulacaksınız.


🔥 Telegram : https://t.me/cihaztv
🛰️ Discord: https://discord.gg/SdZpt24
📲 Instagram : https://www.instagram.com/cihaztv/
🎦 Youtube: https://www.youtube.com/cihaztvvideo

💻 Hepsiburada F/P Laptop Önerilerim : https://app.hb.biz/Mi7bMDBN8KBA
📱 Hepsiburada F/P Cep Telefonu Önerilerim : https://app.hb.biz/dyXanHpPNmae

🔑Saglamlisans.com üzerinden %5 indirimle lisans key almak isteyenler cihaztv5 kodunu kullanabilirler: https://www.saglamlisans.com/