ASUS RT-AC59U Çift Bant MU-MIMO Router incelemesi

Bu incelememizde detaylarını paylaşacağımız ASUS RT-AC59U, internet deneyiminizi bambaşka bir boyuta taşıyacak kadar yetenekli bir cihaz.

ASUS RT-AC59U ASUS’un ağ ürünlerinde görmeye alışık olduğumuz baklava desenli üst yüzeyiyle dikkat çekiyor. Cihazın dört adet harici anteni mevcut. Bu antenlerin yönleri değiştirilebiliyor, bu sayede kablosuz internet bağlantısının yön bazında daha iyi dağıtılması sağlanabiliyor. Router’ın yüksek performanslı harici antenleri geniş alandaki çok sayıda cihazın kesintisiz Wi-Fi bağlantısına kavuşmasını sağlıyor.

İlginizi çekebilir: LG Q60 kullanıcı deneyimi (Video)

Cihazın arka kısmında bir adet WPS tuşu, bir adet Ethernet bağlantısı, dört adet de Gigabit LAN yuvası dikkat çekiyor. Bu router dört farklı cihaza aynı anda kablolu olarak kesintisiz internet dağıtımı yapabiliyor. Özellikle medya oynatıcılar, akıllı televizyonlar, NAS depolama birimleri ve oyun konsolları için bu LAN yuvaları son derece kullanışlı yapıda.

ASUS RT-AC59U Donanım – Performans

Şimdi gelelim cihazın başlıca özelliklerine. ASUS RT-AC59U, çift bantlı Wi-Fi dağıtım özelliği, 802.11ac yongaseti ve MU-MIMO teknolojisi sayesinde kesintisiz video izleme ve oyun oynama imkanı sunuyor. Bu cihaz özellikle YouTube ve Netflix tutkunları için çok büyük avantaj sağlıyor. RT-AC59U, yüksek Wi-Fi performansıyla 4K videoları bile kesintisiz bir şekilde izletebiliyor. Tabii ki internet hattınızın hızı buna imkan tanıyorsa.

Günümüzde birçok evde hem bilgisayar, hem oyun konsolu, hem akıllı telefonlar hem de tabletler kullanılıyor. Tüm bu cihazların kesintisiz ve yüksek performanslı kablosuz internet alabilmesini istiyorsanız ASUS RT-AC59U aradığınız ağ çözümü olabilir. Gelişmiş yongaseti sayesinde çoklu cihaz performansını zirveye taşıyan bu router, güçlü antenleriyle geniş bir kablosuz internet kapsama alanı oluşturabiliyor.

2,4 GHz bandında 600 Mbps’ye, 5 GHz bandında 867 Mbps’ye kadar Wi-Fi performansı vaat eden router, 4 adet Gigabit LAN yuvasıyla kablolu internetin keyfini çıkarmanıza da yardımcı oluyor. Cihazın üzerinde bulunan bir adet USB 2.0 yuvası sayesinde ASUS AiDisk teknolojisiyle ağ üzerinden dosya paylaşımı yapabiliyorsunuz.

Cihazın ayarları ASUS WRT dashboard üzerinden yapılıyor. Detaylı bir kullanıcı arayüzü bulunan router, piyasadaki diğer cihazlardan farklı olarak oldukça kullanışlı bir yazılıma sahip.

Cihaz ayrıca ASUS Router adlı Android ve iOS uygulaması aracılığıyla her an her yerde kontrol edilebiliyor. Akıllı telefonunuz üzerinden evinizdeki ya da ofisinizdeki internet bağlantısını, router’a bağlı cihazları ve diğer özellikleri rahatlıkla düzenleyebiliyorsunuz.

Cihaz.TV Yorumu

ASUS RT-AC59U güçlü bağlantı seçeneklerine ve geniş özelleştirme imkanlarına sahip üst düzey bir router. Ev ya da ofis ortamında çok sayıda cihaza yüksek performanslı kablolu ve kablosuz internet dağıtmak isteyenler bu ürünü gönül rahatlığıyla tercih edebilirler. Cihaz.TV ailesi olarak bu ürüne Yüksek Performans ödülümüzü layık görüyoruz.

ASUS RT-AC59U Fiyatı: 640 TL

Cihaz.TV Puanı: 9 / 10