iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max Özellikleri ve Fiyatları

Apple bugün (10.09.2019) gerçekleştirdiği özel etkinlikle iPhone 11 serisini tanıttı. Gelin bu yeni iPhone modellerine detaylarıyla göz atalım.

Aylardır sabırsızlıkla beklenen yeni iPhone modelleri nihayet gün ışığına çıktı. ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Cupertino’da gerçekleştirilen etkinlikte iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modelleri resmi olarak tanıtıldı. Bu yeni akıllı telefonlar özellikle kameralarıyla çok konuşulacak gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir: 5000 TL üzeri en iyi akıllı telefon modelleri

Çünkü Apple bu kez gerçekten büyük boyutlu sensörlere ve lenslere yer vermeyi tercih etmiş. Bu doğrultuda tüm yeni iPhone’larda hem gündüz hem de gece ışığında inanılmaz görüntüler kaydetmek mümkün olacak. iPhone 11’de çift, iPhone 11 Pro ve Pro Max modellerinde üç arka kamera sizleri bekliyor.

Geçtiğimiz yıl iPhone XR olarak karşımıza çıkan nispeten uygun fiyatlı iPhone modeli bu yıl iPhone 11 olarak karşımızda. Firmanın XS ve XS Max’a denk gelen yeni modelleri ise iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max isimleriyle nitelendirildi.

Gelelim fiyatlara. Çift arka kameralı en düşük seviye iPhone 11‘in başlangıç fiyatı 699 dolar olarak belirlendi. Serinin ortanca modeli iPhone 11 Pro 999 dolar, iPhone 11 Pro Max ise 1099 dolar başlangıç fiyat değerleriyle 20 Eylül 2019 tarihinden itibaren piyasada olacak. Yeni iPhone modellerinin detaylı teknik özelliklerine bu bağlantıdaki ve bu bağlantıdaki web sayfasından detaylı şekilde göz atabilirsiniz. iPhone 11 ile iPhone 11 Pro arasındaki farklara göz atmak için ise bu web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yeni iPhone modellerinin Türkiye satış fiyatları şimdilik belli değil. Ancak şunu şimdiden belirtelim, bugüne kadarki en pahalı iPhone’ları görmeye hazır olun.