ASUS VivoMini UN45 mini PC’nin özellikleri boyundan büyük

ASUS VivoMini UN45, Intel işlemcili mini bilgisayar, evde ve ofiste pratik kullanım tecrübesi sunuyor

ASUS, ev ve ofis kullanımı için masaüstü bilgisayar düzeyinde performans ve PC işlevleri sunan mini PC ASUS VivoMini UN45‘i tanıttı. ASUS VivoMini UN45, VivoMini UN62‘yle aynı kasayı paylaşıyor. İyi Tasarım Ödülü kazanan zarif kasa, 131 x 131 x 42 mm ölçülerinde. VivoMini UN45, fan içermeyen tasarımı ve düşük güç tüketen işlemcisi sayesinde neredeyse hiç ses çıkarmadan çalışıyor. En yeni dört veya çift çekirdekli Intel® Celeron® işlemcilerle gelen bilgisayar, 4K/UHD ekranları destekliyor. Mini PC, yerel M.2 desteği ve 10Gbit/s’ye varan veri aktarım hızı sunan PCI Express® SSD seçeneğinin yanı sıra, önceki Wi-Fi standartlarına kıyasla üç kata kadar daha fazla hız ve daha güçlü sinyal sağlayan 802.11ac Wi-Fi içeriyor. ASUS’a özgü Media Streamer, Remote Go! ve ASUS Business Manager uygulamalarını da içeren yazılım paketi sayesinde VivoMini UN45 hem ev hem de küçük işletmeler için ideal.

ASUS-VivoMini-UN45-teknik-ozellikler-tasarim-2

Ev ve ofis için şık tasarım

VivoMini UN45, yuvarlatılmış kenarları ve Zen felsefesinden ilham alan metal yüzeyi ile VivoMini UN62’nin İyi Tasarım Ödüllü kasasını kullanıyor. Parlak Gece Mavisi rengi, hem ev hem de ofis ortamları için şık bir görünüm sunuyor. Kompakt ve hafif tasarımı ile yalnızca 131 x 131 x 42 mm ölçülerinde olan bilgisayar, VESA montajı ile bir ekranın arkasına takılarak hepsi bir arada bilgisayara dönüştürülebiliyor.

VivoMini UN45, POS terminali, dijital tabela, kiosk ekranı veya küçük ofislerde bilgisayar platformu olarak kullanmak için ideal bir seçim. Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre kolaylıkla özelleştirilebilen mini PC; kişisel bilgisayar, ev eğlence merkezi veya müzik, film ve oyunlar için medya kütüphanesi olarak da kullanılabiliyor.

ASUS-VivoMini-UN45-teknik-ozellikler-tasarim

Masaüstü bilgisayar düzeyinde performans ve sessiz çalışma

VivoMini UN45, tam yük altında bile sessiz çalışmasını mümkün kılan fansız tasarımı ve düşük güç tüketen işlemcisi ile kütüphaneler ve ofisler gibi sessiz olması gereken ortamlar için ideal. Gürültü düzeyini düşük tutan tasarımı, film izlerken ve müzik dinlerken de avantaj sağlıyor. Fan içermeyen sağlam tasarımı sayesinde bakım yapmak hem kolay hem de düşük maliyetli oluyor.

VivoMini UN45, masaüstü bilgisayar sınıfı performans için dört veya çift çekirdekli Intel Celeron işlemciler (‘Braswell’) ile donatıldı. Yerel M.2 desteği yüksek hızlı veri depolama özelliği sunarken, isteğe bağlı PCIe® SSD ise 10Gbit/s’ye varan veri aktarım hızını mümkün kılıyor. VivoMini UN45, 4K/UHD ekran desteği ile dijital tabela veya ev sinema sistemi bilgisayarı olarak da kullanılabiliyor.

Zengin bağlantı seçeneklerine sahip olan VivoMini UN45’in yan tarafındaki kolay erişilen USB portları, Battery Charging Specification 1.2 (BC 1.2) uyumlu olduğundan mobil cihazları yarı zamanda hızla şarj edebiliyor. Mini PC; her türlü ekran, HDMI özellikli TV veya projeksiyon cihazıyla uyumlu ve kablosuz olarak yayın yapabiliyor.

VivoMini UN45; HDMI, Mini DisplayPort++ ve USB aracılığıyla üç adede kadar ekrana bağlanabiliyor. Bu sayede birden fazla pencereyi aynı anda görüntüleyebilir, içerikleri tüm ekranlara kopyalayabilir veya tüm içeriği ekranlara yayabilirsiniz.

802.11ac Wi-Fi standardına sahip olan VivoMini UN45, ASUS’a özgü Media Streamer ya da Remote Go! uygulamaları ile birlikte kullanıldığında VivoMini UN45’teki içerikleri uzaktan yayınlayabilir ve kontrol edebilirsiniz. Müzik ve filmler gibi multimedya içerikleri kablosuz olarak paylaşabilir ve yayınlayabilirsiniz.

ASUS-VivoMini-UN45-teknik-ozellikler-tasarim-4

ASUS Business Manager ve basit özelleştirme ayarları

ASUS Business Manager, küçük işletmelerin rutin bakım ve onarım işlerini kolaylaştırmak için tasarlanan bir yazılım paketi. ASUS Business Manager ile BIOS logolarını özelleştirebilir, güç ayarlarını yönetebilir, verileri yedekleyebilir ve parola korumalı USB kilitlerini etkinleştirebilirsiniz.

VivoMini UN45, ihtiyaçlarınıza göre kolayca özelleştirilebilir. Yalın cihaz tercihi ile işletim sistemini, Wi-Fi kartını veya depolama seçeneklerini istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. VivoMini UN45’in kolay erişim sağlayan tasarımı sayesinde donanımı kolay ve zahmetsiz bir biçimde yükseltebilirsiniz.

ASUS-VivoMini-UN45-teknik-ozellikler-tasarim-5

ASUS VivoMini UN45 teknik özelikler

 • İşlemci: 4 çekirdekli Intel® Pentium® N3700, 4 çekirdekli Celeron® N3150, çift çekirdekli Celeron® N3000 İşlemci
 • İşletim sistemi: Windows 10, Windows 7
 • Yonga seti: Entegre
 • Ekran kartı: Entegre Intel® HD Ekran Kartı
 • Bellek ve depolama: 2GB DDR3L-1600MHz bellek (8GB’a kadar yükseltilebilir), 2 x SO-DIMM (yalnızca Intel® Celeron N3150 işlemci modelleri için), 32GB ila 128GB M.2 SSD
 • LAN: 10/100/1000Mbit/s
 • Kablosuz: Çift bant 802.11 a/b/g/n/ac; Bluetooth 4.0 veya 802.11 b/g/n; Bluetooth 4.0
 • Bağlantı seçenekleri: 2 x USB 3.0 (BC1.2 özellikli), 2 x USB 3.0, 1 x D-SUB veya 1 x Mini DisplayPort (modele göre), , 1 x HDMI (4K/UHD desteği için), 1 x LAN (RJ45) Portu, 1 x Ses jakı (Mikrofon girişi/Kulaklık çıkışı), 1 x DC-girişi
 • Güç: 19Vdc, 2.73A, 45W güç adaptörü (yalnızca Intel® Celeron N3000 işlemci modelleri için), 19Vdc, 3.42A, 65W güç adaptörü
 • Aksesuarlar: İsteğe bağlı klavye, İsteğe bağlı fare, VESA montajı, 75 x 100mm, AC adaptörü, Güç kablosu, Dahili Wi-Fi anteni, SDVD sürücü (yalnızca işletim sistemi olmayan modeller için), Dijital kılavuz, Hızlı Başlangıç Kılavuzu, Garanti Belgesi
 • Renk: Gece Mavisi
 • Boyutlar: 131 x 131 x 42mm
 • Ağırlık: 598,7g

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.