ASUS VivoStick TS10 çubuk bilgisayar incelemesi

Tasarım

Şimdi gelelim tasarıma. Sadece 75 gram ağırlığa ve yaklaşık olarak bir marker kalem boyutuna sahip olan ASUS VivoStick, çantada, hatta cepte taşınabilecek kadar küçük bir bilgisayar. Cihazın kapaklı ucunda HDMI bağlantısı, arkasında güç tuşu bulunuyor. ASUS VivoStick, monitöre ya da televizyona HDMI bağlantısı üzerinden takılıyor.

asus-vivostick-inceleme

Cihaz gücünü ASUS ZenFone 2 şarj aletlerine benzeyen micro USB adaptör üzerinden alıyor. microUSB yuvasının yanında bir askı çukuru dikkat çekiyor. Buraya bağlayacağınız bir kordon ile bilgisayarınızı boynunuzda bile taşıyabilirsiniz.

ASUS VivoStick’in sol yanında bir adet USB 3.0, bir adet USB 2.0 yuvası ve kulaklık + mikrofon girişi dikkat çekiyor. Cihazın 3.5 milimetrelik jak girişine ister kulaklık, ister mikrofon bağlayabiliyorsunuz. İki adet USB yuvasını isterseniz klavye ve mouse bağlamak için, isterseniz USB depolama birimlerinizi çalıştırmak için kullanabilirsiniz. Eğer Bluetooth klavye ve mouse kullanırsanız bu USB yuvaları size kalıyor.

asus-vivostick-inceleme-giris-cikis

VivoStick’in arkasındaysa hava akışını sağlayan delikler dikkat çekiyor. İçerisinde bir adet mini fan bulunan cihaz, fazla ısınmanın önüne geçmek için aktif çalışan bir soğutma sistemine sahip.

Tasarım açısından ASUS VivoStick’i takdir etmemek mümkün değil. Hem çok fonksiyonel, hem de estetik bir tasarıma sahip olan çubuk bilgisayar, Cihaz.TV Başarılı Tasarım ödülümüzü fazlasıyla hak ediyor.

Sonraki Sayfa: Donanım – Performans (Tıklayın)