TP-LINK Archer VR600 ve VR2600 fiber modem özellikler ve fiyat

TP-LINK Archer VR600 ve Archer VR2600 fiber modem çözümlerinin Türkiye’deki fiyatı ilan edildi

TP-LINK, fiber modem (VDSL) ailesini genişletiyor. Fiyat/performans başarısı hedefleyen Archer VR600 ile başta online oyun severler olmak üzere yüksek performans arayanlar için uygun olan Archer VR2600 modelleri satışa sunuldu.

TP-LINK, giderek artan fiber internet kullanıcıları için VDSL destekli iki yeni modem/router’ı satışa sundu. Yeni VDSL destekli modem/router’lar dan ilki Archer VR600 model adına sahip ve fiyat/performans açısından iddialı bir ürün. İkinci model olan Archer VR2600 ise başta oyun severler olmak üzere yüksek performanslı WiFi ağı isteyen kullanıcıların gereksinime cevap veren bir model.

TP-LINK Archer VR600 özellikler ve fiyat

Toplamda 1.6Gbps kablosuz hızlara ulaşabilen (2.4GHz bandında 300Mbps; 5GHz bandında ise 1300Mbps kablosuz hız) fiber modem Archer VR600, çift kanallı, yüksek hızlı bir VDSL modem. ADSL2+ teknolojisinden beş kat daha hızlı olan VDSL2 teknolojisine sahip olan ürün hem DSL modem hem de kablosuz yönlendirici (router) gibi hizmet sunuyor.

TP-LINK Archer VR600 fiber modem özellikler ve fiyat - CihazTV

Birden çok girişe sahip olan ürün EWAN bağlantı noktası sayesinde Ethernet kablosu ile farklı cihazlara ya da ve fiber modemlere bağlanabiliyor. Ürün üzerinde yer alan dört adet Gigabit Ethernet bağlantı noktası, standart Ethernet’ten 10 kat daha hızlı bağlantı sağlıyor. Ayrıca ürün üzerinde iki adet de USB girişi yer alıyor. Bu sayede 3G/4G USB modem, harici disk gibi cihazları modeme bağlamak da mümkün oluyor.

Üzerinde üç adet yüksek performanslı anten olan Archer VR600, daha geniş bir WiFi ağı oluşturmayı sağlıyor. Ayrıca hüzmeleme (beamforming) teknolojisi sayesinde kablosuz cihazların yerini otomatik olarak algılayarak, WiFi sinyalini alıcının olduğu bölgeye yoğunlaştırıp yüksek verimlilikte bağlantı oluşturuyor.Son derece şık bir tasarımı olan VR600, siyah kasayı çerçeveleyen gümüş rengi kaplama ile ev ve ofislerin dekoruna uyum sağlayan bir estetiğe sahip.

Kurulumu da basit olan ürün, TP-LINK’in akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar için ücretsiz yönetim uygulaması olan Tether sayesinde Android ya da IOS uyumlu akıllı cihazlardan kolayca yönetilebiliyor. Gelişmiş özelliklerine göre VDSL modem kategorisinde performansına oranla uygun fiyatıyla da dikkat çeken VR600’ün tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 399 TL.

TP-LINK Archer VR2600 özellikler ve fiyat

TP-LINK satışa sunduğu diğer VDSL modem/router olan Archer VR2600, yüksek performansı ile dikkat çekiyor. Kablosuz ağ alanında çığır açan MU-MIMO teknolojisi sayesinde aynı anda birden fazla cihaza eş zamanlı kusursuz hizmet verebilen ürün, her cihaz için üç kat daha hızlı WiFi sağlıyor. Aynı anda gecikmesiz ve duraklamasız 4K film, görüntülü konuşma, online oyun gibi yüksek hız gerektiren uygulamalar için ideal bir ağ çözümü sunuyor.

TP-LINK Archer VR2600 fiber modem özellikler ve fiyat - CihazTV

Hem 2.4GHz (800Mbps), hem de 5GHz (1733Mbps) kanalında sektör lideri yüksek hızda WiFi bağlantı sunan Archer VR2600, 4-Stream teknolojisi ile kablosuz veri aktarım kapasitesini çarpıcı oranda artırabiliyor. 100Mbps’ye kadar VDSL geniş bant hızı sunan ürün, VDSL2, ADSL2 ve ADSL dahil tüm standart DSL bağlantılarını destekliyor. Bu modelde de farklı bağlantı noktaları (Ethernet, WAN, USB) desteği bulunuyor.

1.4GHz çift çekirdekli işlemcisi, cihazın performans ve verimliliğini artırıyor ve yavaşlama olmaksızın daha çok kişi ve cihazın ağa bağlanmasını sağlıyor. Üzerinde yer alan dört adet yüksek performanslı anten sayesinde, daha geniş bir WiFi ağı oluşturabilen VR2600, hüzmeleme teknolojisi ile akıllı bir kapsama alanı oluşturuyor.

TP-LINK’in VDSL modem serisinin yüksek performanslı yeni üyesi olan Archer VR2600’ün tavsiye edilen satış fiyatı ise KDV dahil 899 TL olarak açıklanıyor.

Hüzmeleme (beamforming) teknolojisi, kapsama alanını otomatik olarak genişletiyor

Kurulumu ve kullanımı son derece kolay bir fiber modem olan VR2600, kolay web arayüzü ve güçlü Tether uygulaması sayesinde birkaç dakika içinde kurulabiliyor. Ayrıca ücretsiz olan Tether uygulaması ile herhangi bir Android ya da IOS cihazdan, Ebeveyn Kontrol, Erişim Kontrol gibi işlemler dahil tüm ağı yönetmek mümkün oluyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.