ASUS ZenFone 2 Laser 6 inç, dünyada ilk kez Türkiye’de tanıtıldı

Yeni ASUS ZenFone 2 Laser, ZenFone Go, ZenFone Selfie modelleri, İstanbul’da yapılan basın etkinliğiyle duyuruldu

ASUS bugün gerçekleştirdiği tanıtım toplantısında, gerek performans gerekse tasarım açısından tüketicilerden yoğun ilgi gören ASUS ZenFone 2’nin üç yeni modelini daha duyurdu.

ASUS; ZenFone Selfie, ZenFone 2 Laser ve ZenFone Go isimli yeni modeller ile satışı devam eden ZenFone 2’nin başarısını sürdürmeyi amaçlıyor. 5’’, 5.5’’ ve dünyada ilk kez Türkiye’de gün yüzüne çıkan 6.0’’ versiyonları ile ZenFone 2 Laser, lazer bazlı otomatik odak özelliğine sahip 13MP PixelMaster kamerası ile fotoğraf ve video tutkunlarına hitap ediyor.

Etkinlikte tanıtılan ZenFone Selfie modeli ise 13MP PixelMaster ve Real Tone flaş özelliklerine sahip ön ve arka kameraları ile selfie çekimlerinde çıtayı yükseltirken ZenFone Go ileri teknoloji ile tasarlanmış anteninin çekim performansı sayesinde kesintisiz iletişim sunuyor.

“6 inç ZenFone 2 Laser’in tanıtımı Türkiye’ye verdiğimiz önemin göstergesi”

Tanıtım toplantısında bir konuşma yapan ASUS Sistem İş Grubu Türkiye Ülke Müdürü Bora Aras; yeni çıkardıkları modellerin, satışı devam etmekte olan amiral gemileri ZenFone 2’nin başarısını takip edeceğine inandıklarını belirtti. Konuşmasında ASUS’un Türkiye’ye verdiği öneme de değinen Aras, “Tanıtımını yaptığımız telefonlar içerisinde yer alan 6 inç ekrana sahip ZenFone 2 Laser’i tüm dünyada ilk kez Türkiye’de gün yüzüne çıkarıyor olmamız ASUS olarak Türkiye’ye verdiğimiz öneminin bir göstergesidir.” dedi.

Fotoğraf ve video tutkunları için ZenFone 2 Laser

zenfone-2-laser

5’’ (ZE500KL), 5.5-inç (ZE550KL) ve tüm dünyada ilk kez Türkiye’de görücüye çıkan 6.0 inç (ZE600KL) versiyonları ile ZenFone 2 Laser, tanıtımın gözdesiydi. ZenFone 2 Laser, 1280 x 720 piksel HD çözünürlüklü ekranı ve çizilmeye dirençli Corning® Gorilla® Glass 4 camına ek olarak özellikle yüksek kalitede fotoğraf ve video için 13MP PixelMaster kamerayla geliyor. Lazer bazlı otomatik odaklama teknolojisi kullanıcıların yalnızca 0,3 saniye içerinde muhteşem netlikte çekimler yapmasını sağlıyor.

Selfie çekimlerinde çıtayı yükselten telefon: ZenFone Selfie

zenfone-selfie-800-2

 

ASUS, bugün özellikle selfie çekimlerinde devrim yaratacak yeni akıllı telefonu ZenFone Selfie’yi (ZD551KL) de tanıttı. Kullanıcının, 1920 x 1080-piksel çözünürlüğüne sahip 403ppi ekranı üzerine parmağı ile basit bir “S” şekli çizerek kolaylıkla selfieler çekebildiği telefonda bulunan Güzelleştirme modu ile selfieler üzerinde gerçek zamanlı olarak düzenlemeler yapılabiliyor. Panorama mod ile 140 dereceli selfieler çekilebiliyor.

Olağanüstü çekim gücü ile kesintisiz iletişim

asus-zenfone-go-800

ASUS’un yeni telefonu ZenFone Go ise sahip olduğu ileri teknoloji ile tasarlanmış anteni sayesinde, sinyal gücünün zayıf olduğu alanlarda dahi olağanüstü bir performans sergiliyor. Bu sayede kullanıcının hiçbir konuşması kesintiye uğramıyor. Dahası bu teknoloji yeni sinyal ararken fazla güç tüketmemesi nedeniyle standby zamanını da oldukça artırıyor.

699 TL’den başlayan fiyatlarla

Çift SIM kart yuvası, değiştirilebilir pil, Android Lollipop işletim sistemi, güçlü işlemci ve hafıza, sağlam ekran ve birçok renk ve depolama seçeneği ile gelen telefonların satış fiyatları ise şu şekilde:

  • ZenFone Go 5 inç (ZC500TG) 1.3 GHz/2GB 16GB ROM: 699 TL
  • ZenFone 2 Laser 5 inç (ZE500KL) 1.2 GHz/2GB 16GB ROM: 899 TL
  • ZenFone 2 Laser 5,5 inç (ZE550KL) 1.2 GHz/2GB 16GB ROM: 999 TL
  • ZenFone 2 Laser 6.0 inç (ZE600KL) 1.5 GHz/2GB 16GB ROM: 1.099 TL
  • ZenFone Selfie 5.5 inç  (ZD551KL) 1.5 GHz/3GB 32GB ROM: 1299 TL

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.