ASUS ZenFone 3, AdBlock Plus reklam engelleyiciyi içerecek

ASUS ZenFone 3 üst düzey akıllı telefonun AdBlock Plus reklam içeriği engelleyici yazılımı içereceği söyleniyor

Tayvanlı teknoloji üreticisi ASUS, yeni nesil akıllı telefonlarında sunduğu yazılım paketine AdBlock Plus‘ı eklemeye hazırlanıyor. ASUS ZenFone 3‘ün de aralarında bulunduğu 2016 model Android cihazların, dünyaca ünlü reklam içeriği kısıtlayıcıyla donatılması için anlaşıldığı söyleniyor. İddiaya göre AdBlock Plus uygulaması üreticinin özel tarayıcısına entegre edilecek.

2006 yılından bu yana hizmet veren reklam engelleyicinin desteklediği tarayıcılar arasında Google Chrome, Opera, Internet Explorer ve Yandex Browser gibi popüler isimler bulunuyor. AdBlock Plus, son dönemde Android platformunda da yayına girdi. Ünlü içerik engelleyici, Android kullanıcılarına ulaşmasıyla birlikte bu yıl toplamda 198 milyon kayıtlı kullanıcıya erişti ve internet yayıncılarını toplamda 22 milyar dolar reklam gelirinden mahrum bıraktı.

ASUS ZenFone 3 üst düzey akıllı telefon AdBlock Plus reklam engelleyiciyle birlikte gelecek.

AdBlock Plus’ın entegre edileceği söylenen ASUS Browser ise dünya çapında yalnızca 15 milyon kullanıcı tarafından tercih ediliyor. ASUS ZenFone 3 2016 yılının ilk çeyreğinde, muhtemelen CES 2016 fuarında tanıtılacak. Cihazın içerdiği yenilikler arasında, AdBlock Plus uygulamasının yanı sıra parmak izi okuyucu teknolojisini de görme ihtimalimiz yüksek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.