Bağımlılık yapan bir mobil oyun: “One More Line”

Mobil cihazınızda muhteşem bir oyun oynamaya ne dersiniz? One More Line oyununu mutlaka denemelisiniz.

Android, iOS ve Windows Phone platformlarına her geçen gün yeni oyunlar ekleniyor. Akıllı telefonlarımızı ve tabletlerimizi birer oyun konsoluna dönüştüren uygulama mağazalarında o kadar fazla içerik oldu ki, hayatımızın büyük bir kısmını onlara ayırsak da yazılım geliştiricilerin hızına yetişemiyoruz. Kısa bir süre önce hayatıma dahil olan ve beni benden alan mobil oyunu burada sizlere tanıtmak istiyorum. Çok basit ve renkli görünen, ancak karanlık diyarlara yolculuk yaptırabilecek kadar sinir bozucu bir oyun olan One More Line neymiş gelin bir göz atalım.

one-more-line-oynanis

Baş döndüren oynanış

Küçük ve hızlı dijital objemizin hızlı ilerleyişini durdurmadan daireler çizmek epey baş döndürücü bir tecrübe olabiliyor. Oyundaki başlıca amacımız olabildiğince ileri gitmek. Ancak olay düşündüğünüz kadar kolay değil. Oyunu akışına bıraktığınız takdirde çok kısa sürede bir engele ya da duvara kafa atıyorsunuz. Buna engel olmak için ise oyunu saatlerce oynamanız ve mekaniklere alışmanız gerekiyor. Oyunun dar koridorunun kenarları da, tutunmanız için bulunan döner mekanizmalar da çarptığınız takdirde oyuna yeniden başlamanıza sebep oluyor. Böyle anlatınca oyun epey itici görünüyor olabilir ama, One More Line’da muhteşem bir müzik, muhteşem bir görsellik ve çok eğlenceli bir oynanış sizleri bekliyor.

Oyunun özellikle bağımlılık yapma konusunda çok başarılı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bir arkadaşım vasıtasıyla tanıştığım oyunun bağlayıcılığı “Aaa dur bi el oynayayım” seviyesinden tuvalette dahi telefonu elden bırakamama seviyesine uzanıyor. Eğer inatçı ve rekabetçi bir yapıya sahipseniz, One More Line’da renkli saatler sizleri bekliyor.

Bunca sözün ardından oyunu merak ettiyseniz, Android için bu bağlantıya, iOS için bu bağlantıya, Windows Phone için bu bağlantıya tıklayarak One More Line oynamaya başlayabilirsiniz. Oyunu indirip oynamak ücretsiz ama, sık sık karşınıza çıkan reklamlara dayanamıyorsanız 4TL gibi küçük bir meblağ ödeyerek reklamları ortadan kaldırabiliyorsunuz.

Herkese iyi eğlenceler diliyorum. Ben oyunda en fazla 107 puan yapabildim, rekorlarınızı bekliyorum.