Blackberry Priv Android’in yürek burkan işkence testi

Android işletim sistemli BlackBerry Priv’in hayranları bu videoyu izlerken gözyaşı dökebilirler. BlackBerry Priv çizilme, bükülme ve yanma testleri hem üzücü hem de merak uyandırıcı

Akıllı telefon efsanesi BlackBerry, fiziksel QWERTY klavyeli cihazlarıyla mesajlaşma tutkunlarının gönlüne taht kurmuş bir marka. BlackBerry’nin tıknaz gövdeli cihazları, Apple iPhone‘un ortaya çıkmasıyla birlikte popülerliğini yitirdi. Şirket şimdilerde dokunmatik ekranlı modeller geliştirerek sektörde varolmaya çalışıyor.

Bir dönemin lider akıllı telefon markası, iflastan kurtulmak adına kendi mobil platformu BlackBerry OS’i bile terk etmeyi göze aldı. Şirketin en yeni akıllı telefonu BlackBerry Priv, Android tüketicisine dokunmatik ekran ve fiziksel klavye keyfini bir arada yaşatan ilginç bir cihaz.

blackberry-priv-android-akilli-telefon-iskence-testi-2

Bu ürünün geliştirici için dev bir risk anlamına geldiğini de belirtelim. 5,4 inç 2K AMOLED dokunmatik ekran, 6 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 808 64-bit mobil işlemci ve 3 GB dahili hafıza içeren akıllı telefon, 2 MP selfie kamerası ve 18 MP arka kamera sunuyor. Android ekosisteminde Priv’in sunduğu teknik özellikleri sunan onlarca ucuz cihaz bulunuyor. Saydığımız özelliklerin çoğunu içeren Çinli bir akıllı telefonu yurtdışında 350 dolar fiyatla satın almak mümkün.

BlackBerry Priv’in teknik özellikleri, 2K ekranı ve 18 MP arka kamerası haricinde oldukça vasat. Cihazın dayanıklılık konusunda da sıkıntıları var. Akıllı telefonun kaydırılır kapaklı gövdesi, kolayca esniyor. 2K AMOLED ekranı taşıyan üst kısım, gövdenin hafifçe bastırılmasıyla yerinden oynuyor. Arka kapağın anahtarlıkla çizilebilmesi de cabası. Cihazın ne denli dayanıklı olduğunu merak eden okurlarımız, YouTube kullanıcısı JerryRigEverything’in “BlackBerry Priv – Scratch Test, Burn Test, Bend Test” videosunu izleyerek heveslerini giderebilirler.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.