Twitter yarım saatliğine çöktü

Dünyanın en sevilen sosyal platformlarından Twitter, son 30 dakikadır servis dışı (güncellendi)

Günlük hayatımızı, anılarımızı ve hislerimizi 140 karakterde özetlememizi sağlayan Twitter, yüzlerce milyon kişinin favori sosyal ağı. Zaman zaman erişim yasaklarına takılsa da kendisinden kopamıyoruz.

Her dijital hizmet gibi Twitter da arada bir tekliyor. Tıpkı şu an olduğu gibi. İnternet sitesinin web arayüzü, Türkiye saatiyle 12:00’dan bu yana ulaşılamaz durumda. Dünya çapında pek çok kullanıcı, sosyal ağa bağlanamıyor. Dolayısıyla, bu hizmetin yurdumuzda yasaklanmadığını söyleyebiliriz.

dünyanın en popüler sosyal ağlarından biri yarım saatliğine çökerse ne olur?

İnternet bağlantılarının erişim durumunu kontrol etmeyi sağlayan kullanışlı sayfa bile, sitenin genel bir arızayla karşı karşıya olduğunu vurguluyor.

Bu içeriği hazırladığımız esnada Twitter, yaklaşık olarak yarım saattir girilemez durumdaydı. Bazı kullanıcıların ZenMate ve diğer VPN çözümleriyle erişim sağladıkları söyleniyor. Sosyal platforma mobil internet üzerinden girmek en azından şimdilik mümkün görünüyor.

Saatlerimiz 12:35’i gösterirken, sosyal ağla yeniden bağlantı kurmayı başardık. Yaklaşık 35 dakika ortada kaybolan internet sitesinin başına nelerin geldiğini gün içinde aktaracağız.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.