BlackBerry’nin yeni Android akıllı telefonları sızdırıldı

Sızdırılan bu akıllı telefonların BlackBerry Priv’in yerine geçeceği söyleniyor

Kanadalı akıllı telefon markası BlackBerry, Android işletim sistemine geçtiğinden bu yana iflas etmekten kurtuldu. Şirketin sürgülü kapaklı Android akıllı telefonu Priv, satışların canlanmasını sağladı. Hatta bu cihazın 24 ayar altın kaplama lüks versiyonu bile üretildi. Şimdi sıra yeni nesil BlackBerry Android modellerine gelmiş görünüyor.

Şirketin cihazlarına dair içerikler hazırlayan Çinli internet sitesi BerryLink, 2 yeni akıllı telefon görseli paylaştı. Bu görsellerin yeni nesil BB akıllı telefonlara ait olduğu söyleniyor. Yeni model ürünlerin teknik özellikleri, çıkış tarihleri ve fiyatları belirtilmiyor.

Yeni nesil BlackBerry Android akıllı telefon sürümleri sızdırıldı.

Sızdırılan modellerden birinin fiziksel klavyeye sahip olduğu gözümüzden kaçmadı. Anlaşılan o ki fiziksel klavyeden vazgeçemeyen teknoloji tüketicileri 2016 ve 2017 yıllarında da BB ürünlerini terk edemeyecekler.

İncecik çerçeveye sahip olan ikinci cihaz, 146 mm yükseklikte ve 78 mm genişlikte. Yani bu cihazın boyu yaklaşık olarak HTC 10 ile aynı. Dolayısıyla bu modelin 5 inç dokunmatik ekrana sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.