Canon EOS 100D en küçük DSLR unvanını kaptırmıyor

Dünya’nın en küçük DSLR fotoğraf makinesini almak istiyorsanız, en iddialı seçenek halen Canon EOS 100D

Canon EOS 100D, dünyanın en küçük DSLR fotoğraf makinesi ünvanını kimseye kaptırmıyor. Avuç içine sığabilen boyutları ve 407 gramlık ağırlığıyla EOS 100D, her yere götürülebilecek kadar küçük ve hafif bir cihaz. Her yerde 18 megapiksel fotoğraf ve Full HD videolar çekme imkanı sunan 100D, düşük ışıkta bile yüksek performans veriyor. Maksimum ISO 12800 hassasiyeti (ISO 25600’e genişletilebilir) sayesinde sahnenin ruhunu yakalayan, düşük parazitli görüntüler çekilebiliyor.

Dokunmatik ekran kolay ve eğlenceli

Parlak, hassas optik vizörü kullanarak fotoğraf çekin ya da 7.7 cm (3,0 inç) dokunmatik ekranı kullanarak fotoğraf makinesini kontrol edin. Dokunma, kaydırma ve kıstırma hareketleriyle menülerde dolaşın, fotoğraflara bakın ve hatta odaklama ve çekim yapın.

canon-eos-100d-dunyanin-en-kucuk-dslr-makinesi

Akıllı Sahne Teknolojisi

Canon’un Otomatik Akıllı Sahne teknolojisi sahneyi analiz ederek en uygun fotoğraf makinesi ayarlarını otomatik olarak belirliyor. Fotoğrafçılığınız ilerledikçe, yerleşik Özellik Kılavuzu, fotoğraf makinenizi en iyi biçimde nasıl kullanacağınızı öğretiyor.

Saniyede 4 kare çekiyor

Hızlı hareket eden nesneleri 4 kare/sn hızında takip edin ve çekin. Dokuz AF noktasından yararlanarak merkezde olmayan nesnelere bile hızlı ve hassas biçimde odaklanın.

Her çekim için uygun bir mod seçeneği

Tema Tabanlı Sahne modları, çektiğiniz nesne için doğru fotoğraf makinesi ayarlarını otomatik olarak seçer. Portre, Manzara, Spor, Çocuklar, Yiyecek ve diğer modlar arasından seçim yapın. Hazır olduğunuzda Yaratıcı Otomatik moduna geçerek, sezgisel bir arabirim vasıtasıyla arka plan bulanıklığı gibi faktörler üzerinde daha fazla kontrol sahibi olun.