Metal kasalı LG Class çok yakında tanıtılabilir

LG Class isimli metal unibody gövdeli Android akıllı telefonun 21 Eylül 2015 günü tanıtılacağı söyleniyor

Güney Koreli teknoloji markası LG, metal unibody tasarımlı ilk akıllı telefonunu önümüzdeki hafta tanıtabilir. Son günlerde şirketin 1 Ekim’de ilginç bir Android tanıtacağı iddiaları ortaya çıkmıştı. Bu cihazın LG V10 ismini taşıyacağı ve LG G4‘te karşılaştığımız altı çekirdekli Qualcomm Snapdragon 808 mobil işlemci içereceği söyleniyordu. Bugünse, üreticinin sürprizlerinin V10 modeliyle sınırlı olmadığına yönelik fısıltılar kulağımıza çalındı.

LG-Class-21-eylul

Fısıltıların Fransız NowHereElse isimli teknoloji sitesinden kaynaklandığını da peşinen belirtelim. Geçtiğimiz yıllarda iPhone 6, iPad Air 2 ve dev ekranlı iPad Pro gibi cihazlara dair sızdırmalarıyla gündeme gelen blog, şimdi de LG Class isimli bu akıllı telefonu internet ahalisiyle paylaştı.

LG Class’ın tasarımını yargılamak için yalnızca bu fotoğraf yeterli değil. Yine de, gördüğümüz kadarı bile cihazın oldukça yakışıklı bir Android olacağını açık ediyor. NowHereElse, akıllı telefonun teknik özelliklerinin orta sınıfa has değerler taşıyacağını öne sürüyor.

Oppo R7 Plus‘ta da kullanılan Qualcomm Snapdragon 615 sekiz çekirdekli 64-bit işlemciden güç alacağı iddia edilen LG Class’ın 5,7 inç Full HD kapasitif ekran ve 2 GB RAM’le donatılacağı söyleniyor. 5 megapiksel selfie kamerası ve 12 megapiksel arka kamera içeren LG Class Android phablet’e dair ayrıntılı bilgiler için bir hafta daha beklemek zorunda kalacağız.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.