Canon EOS 80D fotoğraf makinesi 4K video çekemiyor

Canon EOS 80D orta seviye DSLR fotoğraf makinesi resmi olarak tanıtıldı

Japon fotoğraf makinesi ve video kamera devi Canon, giriş seviyesi DSLR ailesini geçtiğimiz yıl yenilemişti. 2015 model EOS 750D ve 760D, dijital fotoğrafçılığa giriş için uygun modeller arasında yer alıyor. Şirket ürünlerini iki yılda bir yenilemesiyle bilindiği için, 2016 senesi ürün portöyünde giriş seviyesi DSLR göremiyoruz. Spor fotoğrafçılarının vazgeçemediği amiral gemisi EOS-1D X, sene başında Mark II modeliyle yenilenmişti. Şimdi sıra orta seviyeye geldi. Bugün tanıtılan Canon EOS 80D, dokunmatik ekran, dahili Wi-Fi ve NFC özellikleriyle 70D, 750d ve 760D’den esintiler taşıyor.

Canon-eos-80d-dslr-teknik-ozellikler-3

Canon EOS 80D, 24,2 milyon piksel içeren APS-C CMOS sensörle donatılıyor. Cihaz 45 noktalı otomatik odaklama sistemi içeriyor ve bu sistem çift pikselli CMOS AF teknolojisiyle destekleniyor. DIGIC 6 görüntü işlemciye sahip olduğu söylenen DSLR, 60 fps’de Full HD video çekiyor. Video çekiminde 4K UHD’ye kadar görüntü kalitesi sunan aynasız fotoğraf makinelerinin birbiri ardına piyasaya sürüldüğü bir dönemdeyiz. Dolayısıyla, bu ortamda Full HD video ile sınırlı fotoğraf makinesi görmek birazcık üzücü.

Canon-eos-80d-dslr-teknik-ozellikler-2

Japonların yeni orta seviye dijital fotoğraf makinesi yeni bir kit lens ile birlikte piyasaya sürülecek. EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM objektif, tek başına 599 dolardan satılacak. Canon EOS 80D’nin kit lensle birlikte fiyatı 1799 dolar. Sadece gövde halinde temin etmek isteyenler en az 1200 dolar ödemek zorunda kalacaklar. Cihazın ve yeni objektifin Mart ayında piyasaya sürüleceği ilan edildi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.