Canon EOS 80D hakkında bilmek isteyeceğiniz her şey

Canon EOS 80D DSLR fotoğraf makinesi ve bu cihazla birlikte satışa sunulması planlanan yeni EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM objektif, geliştiricinin paylaştığı resmi açıklamayla detaylanıyor

Canon, fotoğraf ve video çekimi yeteneğini geliştirmek için gerekli her şeyi parmaklarınızın ucuna getiren güçlü ve tam donanımlı DSLR modeli EOS 80D’yi tanıttı. Farklı türler ve stillerde denemeler yapmayı seven görüntüleme tutkunları için ideal bir seçenek olan bu fotoğraf makinesinin özelleştirilme kapasitesi oldukça yüksek olduğu gibi olağanüstü hız ve kolaylıkta çekimler yapılabilmesini sağlıyor. Hepsi çapraz tipte 45 noktalı yeni AF sistemi ve 7 kare/sn.’lik yüksek çekim hızı ile birlikte yeni 24.2 megapiksel CMOS sensör ve DIGIC 6 işlemci dahil olmak üzere öncü görüntüleme teknolojilerini bir araya getiren EOS 80D, göz alıcı fotoğraflar ve Full HD videolar çekebilen çok yönlü bir fotoğraf makinesi…

Saniyede 7 kare çekim hızı!

Spordan, vahşi yaşama veya aksiyona kadar çekimini yapmak istediğiniz sahne veya konu ne olursa olsun EOS 80D size son derece yüksek yanıt hassasiyeti sunar ve her şeyi inanılmaz netlikte, en ince ayrıntısına kadar yakalamanızı garantiler. Yeni sensörü çarpıcı netlikte görüntüler ve kırpma yapma serbestliği sunarken, hepsi çapraz tipte 45 noktalı AF sistemi ve 7 kare/sn.’lik çekim hızı aksiyonu en üst düzeyde netlikte dondurur.

Canon-eos-80d-dslr-teknik-ozellikler-3

Ay ışığında bile çok iyi

Noktaya odaklanmak veya geniş alanda takip yapmak için AF noktalarını tek tek veya grup halinde seçebilir, konunuz çerçeve içinde nerede olursa olsun çekim kompozisyonu üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabilirsiniz. Açık diyaframlı lens kullanırken, f/8 diyaframda 27 adet netleme noktasıyla kullanabilirken, en zorlayıcı çekim koşullarında bile odaklanabilmenizi sağlar.

Değişken ışıklandırma koşullarında çekim yapabilecek şekilde tasarlanan bu fotoğraf makinesinde ISO 25.600’e kadar genişletilebilen doğal ISO 100-16.000 aralığı vardır ve AF sistemi ay ışığı (-3EV) altında bile çalışmayı sürdürür. 7560 piksel RGB+IR ölçüm sensörü gerek görünür ışığı gerekse kızıl ötesi ışığı ölçerek doğru pozlar sunarken Titreme Tespiti işlevi, titreyen yapay ışıklandırma altında çekim yaparken pozlama tutarlılığını garantiler. Yeni Beyaz Önceliği ayarı da sıcak tonların görünümünü azaltmanıza yardımcı olur.

canon eos 80d dslr fotograf makinesi teknik ozellikler (1)

Kullanıcıya uyum sağlıyor

EOS 80D, fotoğrafçılara ihtiyaçları olan her şeyi sunmak için titizlikle üretildi. Bu fotoğraf makinesi tasarımının içgüdüsel olarak harekete geçmesi sayesinde, makine üzerine rahatlıkla kullanılabilecek şekilde yerleştirilen ve en sık kullanılan modlara ve ayarlara erişmenizi sağlayan kontrolleriyle, çekim deneyiminizi kolayca özelleştirebilirsiniz. Akıllı Vizör karenin yüzde 100’ünü ve geçerli ayarları gösterir. İsterseniz 7,7cm (3,0”) Değişken Açılı Clear View LCD II Dokunmatik ekrana da çabucak geçiş yaparak video çekebilir, Canlı Görünüm modunu kullanabilir veya işlevlere hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Videograf olmak isteyenlere

İster seyahatlerinizin videolu günlüğünü tutun ister sinematografik stilli videolar çekin, EOS 80D size Full HD video çekiminde tam esneklik sunar. Canon’un eşsiz Çift Piksel CMOS AF teknolojisi sayesinde, kolayca doğru otomatik pozlama ve pürüzsüz odak takibi gerçekleştirilebilir. Hem AF hızını hem de AF takibi hassasiyetini kolayca ayarlayabilir, video stilinize uygun olacak şekilde AF hızı ve yanıt hassasiyeti üzerinde tam kontrol sahibi olabilirsiniz.

Odağı kontrol altında tutarken aksiyonun yavaşlatılmasında ideal olan MP4 formatında 60p çekim kapasitesiyle iddialı videograflar, video arşivlerinin profesyonel görünümlü bir sonuç üreteceğinden emin olabilirler. EOS 80D’de hem kulaklık hem de mikrofon girişleri vardır. Bu sayede bir çekim yaparken ses kaydı üzerinde tam kontrol sahibi olabilirsiniz.

Canon-eos-80d-dslr-teknik-ozellikler-2

Akıllı telefonla bağlantılı

Kolayca bağlanın, uzaktan çekim yapın ve çalışmanızı paylaşın
EOS 80D’yi Canon’un Camera Connect uygulamasıyla kullanarak akıllı telefonunuz veya tabletinizde uzaktan çekim yapmanın keyfini çıkartın. Dahili Wi-Fi ve Dinamik NFC bağlantısı internete bağlanmanızı ve akıllı telefonunuzdan tam çözünürlüklü JPEG görüntüler paylaşmanızı basitleştirir. Ayrıca fotoğraf makinenizi, bir ev Wi-Fi yönlendiricisine gerek olmadan, bir PC bilgisayar aracılığıyla bağlayıp kumanda edebilirsiniz ve Canon’un Connect Station CS100’ünü kullanarak tek bir erişilebilir konumdan tüm fotoğraf ve videolarınızı kaydedebilir, görüntüleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

18-135mm lens ve zum adaptörünü de tanıttı

canon eos 80d dslr fotograf makinesi teknik ozellikler (2)

Canon ayrıca yeni Nano USM teknolojisiyle üretilen çok amaçlı lensi EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM’yi ve Wi-Fi¹ aracılığıyla video çekimi ve uzaktan kumanda sırasında pürüzsüz zumlama kontrolü sunan opsiyonel Güçlü Zum Adaptörü PZ-E1’i de tanıttı.

EOS 80D’nin sunduğu çok yönlülüğe uygun olan Canon’un yeni EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM lensi, tek bir lenste, geniş açıdan yakın plan çekime kadar geniş bir aralıkta fotoğraf ve video çekimleri için yüksek performanslı otomatik odaklanma sunar. EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM, Canon’un Nano USM odaklanma teknolojisine sahip olan ilk lensidir. Bu teknoloji sayesinde video çekiminde sessiz AF işlemi ve fotoğraf çekiminde çok yüksek hızlar sunar.

canon-PZ_E1-zoom-adaptoru

Yeni Güçlü Zum Adaptörü PZ-E1, EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM için tasarlanmış kompakt ve hafif bir aksesuardır. Video çekiminde pürüzsüz, parmak ucunda zum kontrolü sunan bu aksesuar, Wi-Fi üzerinden kumanda seçeneğiyle profesyonel görünümlü belgesel çekimleri için idealdir.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.