Canon PowerShot SX540 HS ve PowerShot SX420 IS tanıtıldı

Canon PowerShot SX540 HS ve PowerShot SX420 IS model süperzum özellikli kompakt fotoğraf makineleri, Wi-Fi, NFC kablosuz iletişim teknolojileriyle donatıldı

Canon PowerShot SX540 HS ve PowerShot SX420 IS olmak üzere iki yeni süperzum kompakt fotoğraf makinesi eklediğini duyurdu. PowerShot SX540 HS modelinde, sahip olduğu güçlü 50x optik zumlamanın ve ultra geniş açılı lensin en iyi şekilde kullanılabilmesi için inanılmaz bir düşük ışık performansı ve tam yaratıcı kontrol kapasitesi bulunuyor. PowerShot SX420 IS modeli DIGIC 4+ ile birlikte etkileyici bir 42x zum lensi, 20 megapiksel sensör ve otomatik ve basit yaratıcı özelliklerin yanı sıra kolay paylaşım için Dinamik NFC özellikli Wi-Fi işlevi sunuyor.

Canon PowerShot SX540 HS 20,3 megapiksel CMOS sensör, 50x optik yakınlaştırma katsayısı

Canon PowerShot SX540 HS ozellikler

PowerShot SX540 HS modelinde bulunan bir DIGIC 6 işlemci ve 20,3 megapiksel CMOS (CCD) sensör, tüm anılarınızın inanılmaz netlikle yakalanmasını garantiliyor. Yüksek hassasiyetli sensörü harika düşük ışık çekimleri sunarken 50x optik zumu aksiyona yakınlaşmanızı ve karmaşık detayları yakalamanızı sağlıyor. ZoomPlus özelliği ile zum kapasitesini çözünürlük kaybı yaşamadan dijital olarak iki katına da çıkartabilir; ister uzaktaki binaların çekimleri ister stadyum arkasından yapılan çekimler olsun, istediğiniz her şeye ulaşabilirsiniz.

canon-PowerShot-SX540-HS-ozellikler-2

Geliştirilmiş Zum Kadrajlama Yardımcısı uzun zum kullanırken konunuzun takibini güvenceye almanız için, bir dengeleme modunu aktifleştirir ve fotoğraf makinesi merkezde ve odakta kalmanızı sağlarken konunuzu kolayca seçip kadrajlanmanıza imkan tanır. 24mm ultra geniş açılı lens etkileyici şehir ve engin doğa manzarası çekimleri yapabilmeniz için kareye çok daha fazla şey sığdırmanıza yardımcı olur. Özellikle seyahat anılarınızı arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmanız için ideal bir özelliktir.

Çekimleri videoya çeviriyor

PowerShot SX540 HS, özellikle hevesli film yapımcıları için, MP4 formatında Full HD video çeker ve 5 eksenli Dinamik IS’yi kullanarak hareket halinde yaptığınız çekimlerin her zaman dengeli olmasını garantiler. Üzerinde çok durup vakit kaybetmek istemediğiniz videolarınızdaki görüntüler ve klipler Öykü Anları işlevi tarafından seçilen bir tarihe veya kişiye göre akıllı bir şekilde analiz edildikten sonra birleştirilir ve izleyip paylaşabileceğiniz bir video haline getirilir.

Canon PowerShot SX420 IS: 42 kat optik yakınlaştırma yeteneği, 20 megapikse görüntüleme sensörü

Canon PowerShot SX420 IS özellikler

Kompakt bir gövdede bir araya getirilen 42x optik zum, ZoomPlus ve ultra geniş açı lensiylePowerShot SX420 IS, ister gündelik enstantaneler ister nefes kesici seyahat fotoğrafları olsun, her türlü etkinliğin kolayca yakalanması için ideal bir fotoğraf makinesi.

20 megapiksel sensör ile DIGIC 4+ işlemcinin birlikte çalışması sayesinde görüntü kalitesinden asla taviz verilmez ve Akıllı IS sayesinde fotoğraflarınız ve HD videolarınız, bulanıklıktan eser olmadan tüm detaylarıyla gösterilir.

canon-PowerShot-SX420-IS-ozellikler-2

Minyatür Efekti ve Balık Gözü Efekti dahil çok sayıda Yaratıcı Filtre seçeneğiyle anında özgün eserler yaratabilirsiniz. 7,5cm (3,0”) LCD ekran ile videolarınızı ve fotoğraflarınızı rahat bir şekilde gözden geçirebilir ve ergonomik sapı sayesinde makinenizi sağlam bir şekilde kavrayıp her koşulda konunuzu dengeli bir şekilde kayda geçirebilirsiniz.

Görüntüleri otomatik olarak yedekliyor

Bu yeni fotoğraf makinelerinin her ikisinde de dahili Wi-Fi ve Dinamik NFC özelliği vardır. Bu sayede uyumlu akıllı telefonlara, tabletlere veya Canon CS100 gibi depolama cihazlarına kolayca bağlanarak fotoğraflarınızı ve videolarınızı anında paylaşabilir ve hatta Uzaktan Çekim özelliği ile fotoğraf makinesini uzaktan kumanda edebilirsiniz. Özel Wi-Fi Tuşu, bağlantı özelliklerine ulaşmanız için basit bir kısayol sunarak çekiminizi yapar yapmaz paylaşmanıza yardımcı olur. Her iki makine de, içinizin rahat olması için, internete bağlandıkları anda Image Sync işleviyle fotoğraf ve videolarınızı otomatik olarak Canon’un irista veya Google Drive™ hizmeti gibi bulut tabanlı hizmetlere yedeklerler.

Canon PowerShot SX540 HS Temel Özellikler

canon-PowerShot-SX540-HS-ozellikler-5

  • Her türlü özel an için esnek çekim.
  • Mükemmel Full HD videolar için ihtiyacınız olan her şey.
  • Kolayca bağlanın ve eserlerinizi paylaşın ve yedekleyin.
  • İsterseniz basit isterseniz geliştirilmiş bir makine olarak kullanın.
  • Rahat çekim ve kolay kadrajlama için tasarlandı.

Canon PowerShot SX420 IS Temel Özellikler

canon-PowerShot-SX420-IS-ozellikler-3

  • Her türlü konuya yakınlaşmak için yüksek zumlama.
  • Tek bir tuş dokunuşuyla mükemmel HD videolar.
  • Kolayca bağlanın, uzaktan paylaşın ve çekim yapın.
  • Gurur duyduğunuz anlarınız için göz alıcı sonuçlar.
  • Bakıp çekme kolaylığıyla yaratıcı olun.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.