TP-LINK 2016’da Türkiye’de yüzde 10’un üzerinde büyümeyi hedefliyor

TP-LINK, 2016 yılında Türkiye’deki gelirlerini en az yüzde 10 artırmayı hedefliyor

Zorlu geçen 2015 yılında da kablosuz ağ pazarını (WLAN) lider tamamlayan TP-LINK, 2016 yılında büyümesini sürdürmeyi planlıyor. Bu yıl akıllı telefon pazarına gireceğini açıklayan şirket, ağ pazarında olduğu gibi kaliteli, kullanımı kolay ve uygun fiyatlı ürün stratejisini bu pazarda da sürdürerek varlık göstermeyi hedefliyor.

TP-LINK’in Türkiye’de daralan pazarda gelirlerini koruyarak lider konumunu sürdürdüğünü açıklayan TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, “Genel olarak zor bir yılı geride bıraktık; içinde bulunduğumuz pazar önceki yıla göre düşüş gösterdi. Ancak hem perakende mağazalarında en çok satılan, hem de Türk Telekom Grubu, Digitürk, D-Smart, Turkcell Superonline gibi büyük operatörlere ürün sağlayan marka olduk. Türkiye’de yüzde 50 dolayında pay ile kablosuz ağ pazarında liderliğimizi sürdürdük” diyor.

TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer

Dünya pazarında yıllardır açık ara lider olan TP-LINK, 2015 yılında da bu pozisyonunu korudu. Bağımsız araştırma şirketi IDC’nin 3. çeyrek sonuçlarına göre yüzde 43 pazar payı ile lider olduklarını belirten Dinçer, “En yakın rakibimizle aramızda 33,4 puan fark var. 2016 yılında da dünya ve Türkiye pazarındaki liderliğimizi sürdüreceğiz” diyor.

Hem Tüketicilerin Hem de Operatörlerin Tercih Ettiği Marka

2016 yılında Türkiye’de kablosuz ağ pazarında büyüme beklediklerini ifade eden Dinçer, “Özellikle başta 4.5G’nin devreye girmesi ve 4K teknolojisi, akıllı ev çözümleri teknolojilerinde ki gelişmeler, daha hızlı ve kapsamlı bağlantı ihtiyacı oluşturacak. Bunun sonucunda da yeni nesil kablosuz ağ çözümlerine olan talep artacak.

Kablolu bağlantıda fiberin, mobil bağlantıda ise 4.5G’nin kullanılması/yay gınlaşması sonucu mevcut ağ ürünlerinin yenilenmesi gerekecek. Bu da pazarımızı büyütecek etkenlerin başında geliyor” diyor. Bu yıl Türkiye’de kablosuz ağ pazarında ciro olarak -proje satışları hariç- yüzde 10 büyüme planladıklarını açıklayan Dinçer, “Operatörlere yaptığımız ve yüksek adetli satışlar dahil edildiğinde toplamda büyüme oranımız çok daha yüksek olacak” diyor.

Yeni Pazar, Yeni Hedefler

TP-LINK, 2016 yılında tüm dünyada yeni bir pazara daha giriyor. Neffos markalı akıllı telefonları ile TP-LINK, tıpkı ağ pazarında olduğu gibi yine kaliteli ama uygun fiyatlı ürünler ve müşteri odaklı destek hizmetleri ile bu yeni pazarda da iddialı olacak.

tp-link-neffos-c5l-teknik-ozellikler-ve-cikis-tarihi

Akıllı telefon pazarında da ‘kolay ulaşılan, kolay kullanılan’ ürünler sunacaklarını dile getiren Dinçer, “Türkiye pazarına iki modelimizle birden girmeyi planlıyoruz. Hem giriş hem orta seviye modellerimizi Mart ayından başlayarak satışa sunacağız. Doğru ürün, iyi fiyat politikası ve kaliteli satış sonrası destek hizmetleri ile tıpkı ağ ürünlerinde olduğu gibi akıllı telefon pazarında da iyi bir pazar payı elde etmeyi bekliyoruz” diyor.

Hem akıllı telefon pazarına girilmesi hem de ağ ürünlerinde operatörlere yapılacak büyük satışlar dikkate alındığında büyüme hedefleri olan yüzde 10’un üzerine çıkacaklarını söyleyen Dinçer, “TP-LINK, kanal satışlarında en güçlü marka. Bu satış grubunda yüzde 10 büyüme elde edip, projeler ile büyüme hedefimizi yukarıya çekmeyi planlıyoruz. 2016 her açıdan TP-LINK için önemli bir yıl olacak. Üretimden gelen gücümüz, doğru ürün/fiyat politikamız ve güçlü iş ortaklarımızla başarılı bir yıl geçireceğimize inanıyoruz” diyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.