Canon’dan DSLR kameralar için kablosu şarj tablası

Canon, kamera tutkunlarını kablolu şarj aletlerinden kurtarmayı hedefliyor. Karşınızda Canon Connect Station CS100.

DSLR kamera kullananlar bilirler, bir noktadan sonra şarj aletleri ve kablolar ciddi dert olmaya başlar. Odanızda ya da ofisinizde her an kaybolmaya hazır olarak bekleyen kablolu şarj aletlerinden kurtulmak sizin de en büyük hayallerinizden biriyse, Canon firmasının yeni çözümü çok hoşunuza gidecek. Şimdilik seri üretimde olmayan Connect Station CS100 adlı ürün, halen geliştirilmekte olan bir kablosuz şarj ve iletişim tablası. Geleceğin Canon kameralarıyla uyumlu çalışacak olan ürün sayesinde hem kameranızı kablosuz şarj edebilecek, hem de NFC ve Wi-Fi bağlantıları aracılığıyla görüntü depolama yapabileceksiniz.

canon-connect-station-cs100-cihaztv

Canon firması bu cihazı seyahat esnasında bilgisayar taşımadan çekim yapmak isteyenler için ideal hale getirecek. İçerisinde 1TB depolama alanı bulunacak olan Connect Station CS100, HDMI çıkışına sahip olacak ve özel mobil uygulaması sayesinde 4K video oynatabilecek. Cihazın üzerinde geniş bir ekran da bulunacak. Bu ekranda kameranızın şarj durumunu, dosya aktarım aşamasını ya da görüntü ön izlemelerini görebileceksiniz.

Canon şimdilik Connect Station CS100 hakkında resmi çıkış tarihi ve fiyat bilgisi vermedi. Bakalım bu ilginç ürün ne zaman piyasada olacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.