LG firması 1 Ekim’de yeni bir cihaz tanıtacak

Yakında yepyeni bir Android telefonu karşınızda görürseniz şaşırmayın. 1 Ekim 2015 tarihinde bir LG etkinliği düzenleneceği kesinleşti.

Uzun süredir dedikodulara konu alan gizemli LG akıllı telefonun ne zaman ortaya çıkacağını merak ediyorsanız, bu haber sizleri yakından ilgilendiriyor. Yurt dışındaki teknoloji basını, ellerine ulaşan davetiye doğrultusunda 1 Ekim tarihinde New York’ta bir LG etkinliği yapılacağını onayladı. Bu etkinlikte ne tanıtılacağı şimdilik resmileşmedi ama bugüne kadar ortaya çıkan bilgiler, LG V10 adıyla anılan akıllı telefonu işaret ediyor.

lg-v10-cihaztv

LG V10, Çin’in telekomünikasyon sertifikalandırma kuruluşu TENAA’dan sızdırılan bilgilerle gündeme gelmişti. Bu yeni akıllı telefonun Qualcomm Snapdragon 808 yongaseti ile çalışacağı, 5,7 inç QHD ekrana sahip olacağı, 3GB RAM ve 64GB depolama alanını kullanıcılara sunacağı iddia edilmişti. Telefonun ön kamerasının ekran içerisine gömülü olacağı, paylaşılan görselde açıkça görünmüştü.

Firmadan tüm bu söylentilere karşılık hiçbir resmi bilgi gelmemişti ama şimdi gözler 1 Ekim 2015 tarihine çevrildi. Bakalım 1 Ekim’de New York’ta yapılacak etkinlikte gerçekten de LG V10 mu ortaya çıkacak, bekleyip göreceğiz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.