Çinliler, iPhone 6s için sperm bağışı kuyruğunda

Çinli teknoloji tutkunları, iPhone 6s için sperm bağışlayacaklar

Teknoloji çılgınlığı, asyalı gençlerin akla hayale gelmeyecek girişimlerde bulunmalarına sebep oluyor. Her yıl, iPhone için çocuğunu satan, kız arkadaşını kiralamaya çalışan, bekaretini açık artırmaya çıkaran veya böbreğinden vazgeçen birçok çılgın asyalının hikayesini öğreniyoruz.

Apple’ın en yeni akıllı telefonları iPhone 6s ve 6s Plus’ın da benzer olaylara sebep olacağı anlaşılıyor. Bir iPhone 6s için böbreğini vermeye razı olan gariban asyalı hakkındaki söylentiler Weibo’dan kopup Twitter’da yankılanmaya başladı bile.

Çinliler iphone 6s için sperm bağışlamak istiyor.

Şangay’ın yerel sağlık kuruluşlarından Renji Hastanesi, iPhone 6s için hiçbir organın gözden çıkarılmasına gerek olmadığını, sperm donörlüğünün bile bu cihazı satın almaya yeteceğini vurguluyor. Renji Hastanesinin ilanının sperm satın alma ilanından ziyade, insanları panik yapmamaya davet eden bir sosyal kampanya olduğu anlaşılıyor.

Apple iPhone 6s için sperm bağışı seferberliğinde, bazı katılım şartların bulunduğunu da belirtelim. Sperm donörlüğü kabul edilecek kişilerin en az 1,62 metre boyunda, üniversite mezunu, genetik hastalık taşımayan resmi Çin vatandaşları arasından seçileceği söyleniyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.