Sid Meier’s Civilization VI, AMD kartlara özel DirectX 12 işleyici içeriyor

Sid Meier's Civilization VI, AMD Polaris ekran kartlarına özel DirectX 12 eklentileriyle destekleniyor - CihazTV

AMD, 2K ve Firaxis Games Sid Meier’s Civilization VI için güçlerini birleştirdi

AMD, 2K ve Firaxis Games ile Sid Meier’s Civilization VI’nın grafik motoruna Radeon GPU’lara özel bir DirectX 12 işleyici yerleştirilmesi için teknik işbirliği gerçekleştirdiklerini duyurdu. Eş zamansız işlem ve kesin çoklu bağdaştırıcı (explicit multi-adapter) gibi DirectX 12 özelliklerine destek ile bilgisayar oyuncuları kalpleri, akılları ve yıldızları kazanmak için gerekli yüksek performanslı ve oldukça paralelleştirilmiş bir oyun motoruna kavuşuyorlar.

DirectX 12 Eş zamansız İşlem

Eş zamansız işlem birçok AMD Radeon grafik kartında bulunan Graphics Core Next ve Polaris mimarileri tarafından özel olarak desteklenen bir DirectX 12 özelliğidir. Bu özellik, işlem ve grafik görevlerini paralel olarak yürütülerek diğer mimarilerin sıralı olarak gerçekleştireceği işlem sürelerini önemli derecede kısaltıyor. Birçok AMD GPU’sunda bulunan eş zamansız işlem desteği birim zengini Civilization VI oyunu için muazzam bir tamamlayıcı olarak yüksek performans sunacak.

Sid Meier's Civilization VI, AMD Polaris ekran kartlarına özel DirectX 12 eklentileriyle destekleniyor - CihazTV

DirectX 12 açık çoklu bağdaştırıcı (explicit multi-adapter)

Açık Çoklu Bağdaştırıcı (explicit multi-adapter) özelliği ile DirectX grafik API’si oyuncular için ilk kez çoklu GPU yapılarını destekleyecek. Önceki DirectX API sürümleri çoklu GPU desteğini engellemese bile özel destek sunmuyordu. DirectX 12 kesin çoklu bağdaştırıcısı sadece resmi Microsoft desteğini sunmayla sınırlı kalmıyor. Bu desteği oyun geliştiricilerinin hayal gücünü serbest bırakan bir dizi güçlü özellik ve esneklik ile çoğaltıyor.

Çoklu GPU desteği, daha yüksek resim kare hızları, daha düşük girdi gecikmesi, daha yüksek görüntü kalitesi için artırılmış kapasite gibi faydalar sağlayacak. Çoklu GPU, Civilization VI deneyimlerini en üst seviyeye taşımak isteyen Radeon grafik kartı kullanıcıları için mükemmel bir özellik.

Sid Meier's Civilization VI, AMD Polaris ekran kartlarına özel DirectX 12 eklentileriyle destekleniyor - CihazTV

Sid Meier’s Civilization VI çıkış tarihi

Windows sürümü internet üzerinden ön siparişe açılan Civilization VI, DirectX 12 desteği ve yerleşik kıyaslama testi ile 21 Ekim 2016’da dünya genelinde satışa sunulacak. Oyuncular ayrıca oyunun Digital Deluxe Versiyonu ile 25’nci Yıldönümü Dijital Müzikleri, yeni haritalar, senaryolar ve liderler getirecek dört lansman sonrası DLC paketine erişim sağlayabilecekler.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here