Clash of Clans, iOS kullanıcılarının en çok para harcadığı oyun

Clash of Clans iOS sürümünün aylık hasılatı,  App Store’un Aralık 2015’teki 1 milyar dolarlık gelirinin onda birini oluşturuyor

Teknoloji markaları, her yılın son çeyreğini heyecanla beklerler. Alışveriş çılgınlığının zirve yaptığı Noel dönemini içeren ve yılbaşı hediyesi telaşına sahne olan Aralık, yılın en fazla hasılat yapılan ayıdır. App Store trafiğini gözetleyen Sensor Tower‘ın yayımladığı analize göre, iOS kullanıcıları 2015 yılının son ayında oyunlar için neredeyse 1 milyar dolar harcadılar. En fazla paranın Clash of Clans‘a döküldüğü söyleniyor. iPhone, iPad ve iPod kullanıcıları, Kasım boyunca iOS oyunları için 847 milyon dolar sarf etmişlerdi.

Aralık 2015’te en fazla indirilen oyun, Piano Tiles 2

2015 aralik ayinda en fazla indirilen ios oyunu

2015’in son ayında App Store’da 614 milyon defa oyun indirildiği belirtiliyor. Aralıkta dünya çapında en fazla denenen iOS oyunu, 15.617.000 kez yüklenen Piano Tiles 2. İkinci sıradaysa 6.972.000 kez indirilen Rayman Adventures adlı mobil oyun yer alıyor.

Clash of Clans, yılın son ayında en çok para harcattıran iOS oyunu

2015 aralik ayinda en fazla para kazanan ios oyunu clash of clans

iOS uygulama mağazasının en fazla indirilen oyunları, hasılat rekorlarının yanından bile geçemiyor. App Store’un Aralık ayı gelir rekortmenleri, strateji oyunları. Clash of Clans, yılın son 30 gününde dünya çapında 90.000.000 dolar hasılat getirdi. Çıktığı ilk günden bu yana milyonlarca kişiyi kendine esir eden Clash of Clans’ın iOS sürümü, daha önceki aylarda hiç bu kadar para kazanmamıştı.

Game of War – Fire Age de hatırı sayılır düzeyde para kazanıyor. Aralıkta toplamda 45 milyon dolar kazanan yapım, 43,4 milyon dolar hasılat yapan Monster Strike’ı geçmeyi başarıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.