ClickBus ile NeredenNereye.com 25 milyon Euro’luk bilet satışı hedefliyor

Yatırımcıları arasında Rocket Internet’in de bulunduğu ClickBus’ın NeredenNereye.com ile birleşmesi sonrası online otobüs bileti pazarındaki hedef ise 25 milyon Euro’luk satış yapmak.

Yılda yaklaşık 250 milyon otobüs biletini satıldığı 4 milyar dolarlık otobüs bileti pazarında ClickBus ve NeredenNereye.com güçlerini birleştirdi. Türkiye’deki operasyonlarının birinci yılını geçtiğimiz günlerde kutlayan ClickBus, online otobüs bileti satın alma platformu NeredenNereye.com ile birleştiğini açıkladı. Bu birleşmeyle www.ClickBus.com.tr ve www.NeredenNereye.com platformları müşterilerine ayrı ayrı hizmet vermeye devam edecek. Birlikteliğin ardından şirket yetkilileri, ClickBus ve NeredenNereye olarak, 2016 yılında 25 milyon Euro’luk bilet satışı gerçekleştirmeyi hedeflediklerini açıkladı. 2017 yılında ise yıllık 3 milyon adetten fazla bilet satışı gerçekleştirilmesi öngörülüyor.

Türkiye’nin en eski platformlarından biri olan NeredenNereye.com, kurulduğu 1999 yılından bu yana sayıları giderek artan firmaların otobüs ve uçak biletlerinin satışını gerçekleştiriyor. 2014 yılı Temmuz ayında Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan ClickBus ise 100’den fazla firmanın bilet satışını gerçekleştirerek, 15 binden fazla rotaya sefer sağlıyor. İnternet sitesinin yanında IOS ve Android uyumlu mobil uygulamaları da bulunan ClickBus online otobüs bileti satışı gerçekleştiriyor.

clickbus-neredennereye

NeredenNereye.com kurucusu Erol Demirtaş platformla ilgili şu bilgileri aktardı; ”NeredenNereye.com, 1999 yılında kullanıcılara bilgi vermek amacıyla kurulmuş bir websitesiydi. Bu bağlamda pazardaki en eski internet sitesi de biziz. Zaman içerisinde platformumuzda bir çok yenilik yaptık ve online bilet satışını 2009 yılında başlattık. Şu anda 106 farklı firmanın online bilet satışını gerçekleştiriyoruz ve buna ek olarak uçak bilet satışı da sağlıyoruz. 2014 yılında ulaştığımız toplam ziyaretçi sayısı ise 20 milyon. ClickBus globalde 4 ülkede faaliyet gösteren başarılı bir firma, bizim pazardaki tecrübemiz ve ClickBus’un global yapısıyla güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum.” dedi.

ClickBus genel müdürü Ömer Küçükdere; ”ClickBus olarak tek amacımız kullanıcılarımıza mümkün olan en başarılı hizmeti sunmak ve online otobüs bileti alımlarını kolay bir hale getirmek. NeredenNereye.com ile birleşmemizle birlikte hem Türkiye’deki online bilet satışlarını arttırmayı hem de müşterilerimize daha iyi hizmet verebileceğimiz platformlar yaratmayı hedefliyoruz.” dedi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.