Philips E serisi ekranların özellikleri ve fiyatları duyuruldu

Philips E serisi 237E7QDSB, 246E7QDSw ve 276E7QDSW monitörlerin teknik özellikleri, fiyatları ve çıkış tarihleri duyuruldu (Basın Bülteni)

AH-IPS panel teknolojisine sahip 23 inçlik versiyonu ve PLS LED panellere sahip 24 inçlik ve 27 inçlik boyutları ile, üç ölçüde de en yeni E ürün grubu ekranlar canlı, yaşam kadar gerçek renkler ve geniş açılı görüntüleme sunuyor.  Üstelik ekranlar evde ya da ofiste hafif, taze bir atmosfer sağlamak için zarafetten ilham alarak tasarlandı.

Geliştirilmiş tasarım, iyileştirilmiş ergonomi

E ürün grubunun son üyesi, nihai kullanıcı monitörlerini yıllardır başarılı kılan akıllı tasarım geleneğini sürdürüyor. Parlak, beyaz bir yüzeye sahip ince, zarif, metal ayaklı 24 ve 27 inçlik bu ekran, evinizin dekorasyonunu tamamlıyor. 23 inçlik ekran, parlak siyah bir yüzeye sahip. Ayrıca ekranda görüntüleme sırasında dikkatin dağılmasını mümkün olduğunca önlemek için kenardan kenara cama ve dar bir çerçeveye de sahip. Her modelde daha da şık bir görünüm için, ön çerçevede hiç dokunmatik tuş bulunmuyor: Her üç ekranda da butonlar göze batmayacak şekilde arkaya yerleştirilmiş EasySelect geçiş tuşu, monitör ayarlarında hızlı değişiklikleri yapmayı sağlıyor.

PLS LED ve AH-IPS teknolojileriyle net ve parlak görüntüler

philips-237E7QDSB

 

24 inçlik ve 27 inçlik ekranlar PLS LED teknolojisine, 23 inçlik model ise AH-IPS paneline sahip. Her iki teknoloji de 178 derecelik, ekstra geniş görüntüleme açılarıyla harika bir görüntüleme deneyimi sunuyor. Böylece, gerekli olması durumunda, ekran, neredeyse yanlardan bile görüntülenebiliyor.

Görüntüler ve renkler istikrarlı bir canlılığa sahip. Bu da, ekranları sadece fotoğraflar, filmler ve web tarayıcı için değil, aynı zamanda her an renk doğruluğu ve tutarlı parlaklık gerektiren profesyonel uygulamalar için de ideal kılıyor. Renk açısından, bu iki PLS ekran, NTSC renk gamının %82’sini yeniden üretebiliyor (monitörlerde bu oran genelde %72). Böylece, “gerçeğe en yakın” görüntü için daha geniş yelpazede renk gösterebiliyorlar.

philips-276E7QDSW-800

 

Her üç ekran da, zengin ayrıntı ve kontrast için 16:9 Full HD 1920 x 1080 çözünürlük sunuyor ve gözleri ekrana saatlerce baktıktan sonra bile canlı tutan ultra-sabit bir görüntü için Philips Flicker-free teknolojisine sahip.

Görüntü kalitesini iyileştirmek amacıyla, mükemmel görüntüleme performansı için ekranlarda Philips Smart teknolojileri bulunuyor: SmartContrast, ekran içeriğini analiz ederek en iyi dijital görüntüler ve videolar için renkleri ve arka ışığın yoğunluğunu otomatik olarak ayarlıyor. Ayrıca kullanıcılar, isterlerse tam da her gün kullanılan ofis uygulamalarına uygun ve daha düşük enerji tüketimi için bir ekran için özel  Ekonomi modunu da açabilirler. SmartImage Lite da ekran içeriğini analiz ederek kontrastı, renk doygunluğunu ve görüntü netliğini dinamik bir biçimde iyileştirir ve en üst düzeyde ekran performansı sunar – üstelik bunların hepsi bir düğmeye dokunulmasıyla gerçek zamanlı olarak gerçekleşir.

Akıllı telefon bağlantısı

philips-246E7QDSW

Artık hiç olmadığı kadar kişi, görüntü ve videoları akıllı telefonlarına kaydediyorlar. Yine de, ufak ekrandaki görüntülemeler, izleme keyfini azaltıyor. E Ürün Grubu’ndaki yeni ekranlar sayesinde, kullanıcılar cep telefonlarını ya da MHL uyumlu diğer cihazlarını opsiyonel bir MHL kablosu ile bağlayarak, full dijital ses ile HD videoların geniş ekranda hayat bulmasını izleyebilirler. Üstelik mobil cihaz, aynı anda şarj olduğundan videoların yarısında pili de bitmez.

Philips’in yeni 237E7QDSB, 246E7QDSW ve 276E7QDSW ekranları, Aralık ayından itibaren sırasıyla KDV dahil 249 USD, 265 USD ve 379 USD fiyatlarından büyük elektronik mağazalarda bulunabilecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.