Coronavirüs Salgını iPhone 9 Üretimini Olumsuz Etkileyebilir

Coronavirüs salgınının etkileri giderek büyüyor. Bu ölümcül virüs son haberlere göre iPhone 9 üretimini bile olumsuz etkileyebilir.

Çin’de ortaya çıkan Coronavirüs son günlerin en çok konuşulan konusu haline geldi. Dünya çapında birçok ülkede kendini gösteren bu salgın, can almaya devam ederken teknoloji dünyasını da etkilemeye başladı. Akıllı telefon üretiminin kalbi olarak nitelendirebileceğimiz Çin’den çıkan bu virüs, Bloomberg’in haberine göre iPhone 9 üretimini bile olumsuz etkileyebilir. Wuhan’da ortaya çıkan Coronavirus’un 500 kilometre uzağında olan fabrikalarda üretilecek olan iPhone 9, olası virüs tehdidine karşı temkinli bir üretim sürecine girecek.

İlginizi çekebilir: En İyi Küçük Ekranlı Akıllı Telefonlar

Geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir haberde iPhone 9 ya da bilinen diğer adıyla iPhone SE 2’nin Mart 2020 itibarıyla piyasaya sürüleceği iddia edilmişti ve bu haberi sizlerle paylaşmıştık. Görünen o ki ölümcül salgının önüne geçilemedeği takdirde bu çıkış tarihi biraz daha ertelenebilir.

Apple’ın neredeyse tüm cihazlarının Çin’de üretildiği düşünüldüğünde sadece iPhone 9’un değil diğer Apple cihazların da üretiminde sıkıntı olabileceğini tahmin etmek zor değil. Umarız Coronavirüs bir an önce kontrol altına alınır ve hem insanlık hem de teknoloji sektörü bu salgından daha kötü yaralar almaz.

Video: Galaxy A51 Alınır mı? Galaxy A51 vs TCL Plex vs Note 8 Pro vs Mi 9T