iPhone 11 Pro Max Ön Kamerası DxOMark’ta Ancak Onuncu Olabildi

Türkiye’de en ucuz versiyonu 11250 TL fiyatla satılan iPhone 11 Pro Max, DxOMark’ın ön kamera testinde ancak onuncu olabildi.

Akıllı telefon tutkunlarının gözünde yıllardır bir türlü değişmeyen “En iyi ön kamera iPhone’dadır.” algısının yanlış olduğu bir kez daha kanıtlandı. İnanılmaz yüksek bir fiyatla piyasaya çıkan iPhone 11 Pro Max, DxOMark ön kamera testlerine göre kendisinden çok daha ucuz akıllı telefonların gerisinde kaldı. DxOMark’ın ön kamera sıralamasında ancak onuncu olabilen iPhone 11 Pro Max, selefi olan iPhone XS Max’ı 9 puan geride bıraktı ama hayal kırıklığına engel olamadı.

İlginizi çekebilir: 5000 TL Üstü En İyi Akıllı Telefon Modelleri

iPhone 11 Pro Max’ın 12 MP çözünürlüklü, sabit odaklı, F2.2 diyaframlı ve portre modlu ön kamerası bulunuyor. Bu ön kamera 4K 60 FPS video kaydı yapabiliyor, Smart HDR özelliğiyle her ışıkta iyi fotoğraflar çekmeyi vaat ediyor. Ancak görünen o ki bu özellikler telefonun ön kamerasını zirveye taşımaya yetmiyor. DxOMark’a göre iPhone 11 Pro Max’ın ön kamerası Google Pixel 3’ün bile gerisinde. Şu an Google Pixel 3 ABD’de 200 dolar civarı fiyatlarla bile satın alınabiliyor.

Yapılan testlerde fotoğraf tarafında 93 puan, video tarafında 90 puan alan iPhone 11 Pro Max ön kamerası ortalamada 92 puan almış durumda. Fotoğraf tarafında cihazın güçlü olduğu başlıca nitelik odaklama ve renkler oluyor. Video tarafındaysa odaklama ve görüntü bozulmalarının azlığı alanlarında yüksek başarı göstermeyi başarıyor.

Ön Kamerası En İyi Akıllı Telefonlar – En İyi Selfie Telefonları