EDIMAX cihazlar Arasta Bilişim ile yeniden Türkiye’de

Arasta Bilişim, kablosuz ağ pazarının önde gelen üreticilerinden EDIMAX ile distribütörlük anlaşması imzaladı.

Bilişim sektörünün başarılı firmaları arasında yer alan Arasta Bilişim, kablosuz ağ pazarının dünyaca ünlü üreticilerinden Edimax ile distribütörlük anlaşması imzalayarak, temsilciliğini yaptığı marka sayısına bir yenisini daha ekledi.

edimax-logo

Edimax 1986 yılında Tayvan’da network ürünleri üretimine başlamış ve bu yıldan itibaren pazarın istekleri doğrultusunda dünya genelindeki 2000 üzerinde çalışanı, 14 tane bölge ofisi ve 75 tane ülkedeki distrbütörleri aracılığıyla dünyanın birçok yerine ulaşmayı hedeflemiştir. Edimax ürün portföyünü, ev ile küçük ofis ihtiyaçlarına yönelik ürünler ve orta ölçekli işletmelere yönelik Edimax Pro serisi ürünler olarak kısaca ikiye ayırabiliriz. Yüksek hızlı POE özellikli Gigabit Switch çözümleri, yeni nesil AC standartlarına sahip geniş band modem, router, access point gibi kablosuz ağ ürünleri, elektrik hattından internet datası taşıyan powerline çözümleri ile prizde bağlı cihazları uzaktan açıp/kapatmanıza imkan veren akıllı priz gibi son yıllarda hızlı bir şekilde gelişen akıllı ev kullanımına yönelik çözümleri mevcuttur.

Tek cihazda beş cihaz özelliği

Edimax’ın rakiplerine göre en önemli avantajlarından biri tek cihazda, 5 cihaz özelliğini bulunan ürün portföyü. Örneğin router, access point, menzil genişletici, kablosuz köprü, WISP teknolojisi tek bir cihazda kullanılıyor. Bu ürünlerin akıllı kullanımı sayesinde mod değişimleri PC’lere bağımlı kalmadan, Android veya IOS cihazımız üzerinden Edimax akıllı kurulum yazılımı ile yapabiliyor. Dolayısıyla hem ekonomik hem de fonksiyonel kolaylık sağlıyorlar.

edimax-5-cihaz-ozelligi

Edimax’ın en yeni ürünü; akıllı priz

Edimax’ın “ütüyü fişte unuttum” sorununu kesinlikle çözecek akıllı prizi Türkiye’de satışa sunuluyor.Evlerde kullanmak üzere yaratıcı ve fonksiyonel ürünler üreten Edimax’ın en iddialı ürünleri arasında yer alan akıllı priz, evin ne kadar uzağında olursanız olun akıllı telefon ve tabletlere indirilebilen bir uygulama ile elektriği açıp/kapatabiliyor. Işıklar, ütü, kahve makinesi, beyaz eşya gibi fişe takılarak çalışabilen tüm ürünler için kullanabileceğiniz prizler, kolaylıkla indirilebilen bir uygulama ile kilometrelerce bile uzaklıktan evinizin güvenliğini 7/24 kontrol etmenizi sağlıyor.

edimax-akilli-priz

Edimax, 2015 Ekim ayı itibarıyla en son teknolojiye sahip kablosuz ağ ürünleri ve hızla gelişen akıllı ev çözümleri ile Arasta Bilişim stoklarında tekrar Türkiye pazarında olacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.