ASUS, PRO Serisi kurumsal ürünlerini tanıttı

ASUS, iş dünyasında çığır açacak ASUSPRO Kurumsal Serisi ürünlerini bugün düzenlediği basın toplantısında tanıttı.

Şişli Radisson Blu Otel’de gerçekleştirilen lansmanda ASUS’un kurumsal dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar, mini PC ve hepsi bir arada bilgisayarları görücüye çıktı. Gereksinimleri ve öncelikleri ne olursa olsun kurumların tüm iş ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanan ASUSPRO Kurumsal Serisi; kurumlara güvenilirlik, esneklik ve üretkenlik katan fonksiyonları ile öne çıkıyor. Hızla büyüyen işletmelerin, değişen zorlu BT ihtiyaçları ile karşı karşıya kaldığı gerçeğinden hareketle geliştirilen ve üç yıl garanti güvencesine sahip ASUSPRO Kurumsal Serisi ürünleri, sunduğu avantajlar ile işletmeleri rakiplerinin önüne geçiriyor

ASUSPRO kurumsal masaüstü seçili modellere 5 yıl garanti süresi geliyor

Lansmanda konuşma yapan ASUS Kurumsal İş Grubu İş Geliştirme Müdürü Tolga Özdil, “ASUSPRO serisi bilgisayarlar ile çok daha fazla işlemi aynı anda yapabilirsiniz. En yeni Intel işlemcilerle donatılan bu bilgisayarlar, işletmelerin daha verimli ve üretken olması için çoklu görev işlemlerini kolaylaştırır ve performansı arttırır. Ekstra ekran kartlarına ihtiyaç duymadan üç bağımsız ekran ile masaüstü çalışma alanını genişletme imkanı sunar.” dedi.

ASUS_Kurumsal_is_Grubu_is_Gelistirme_Muduru_Tolga_ozdil

ASUSPRO serisi bilgisayarların performans haricinde güvenilirlik ve üretkenlik açısından sunduğu avantajlara da değinen Özdil konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bilgi ve veritabanı güvenliği, işletmeler için daima birincil önceliktir. ASUSPRO bilgisayarlar, gizli verilerinizin güvende olmalarını sağlayan yazılım ve donanım çözümleri ile birlikte gelir. ASUSPRO serisi bilgisayarlar enerji kullanımını optimize ederek endüstrideki en yüksek çevre standartlarının karşılanmasını sağlarken işletme maliyetlerini de en düşük seviyeye çeker.” Özdil konuşmasında, şu an bütün kurumsal ürünlerde üç yıl garanti süresi olduğunu belirtirken gelecek yıldan itibaren ASUSPRO kurumsal masaüstü seçili modellerde bu süreyi beş yıla çıkarmayı planladıkları müjdesini de verdi.

Özdil’in konuşması ardından sahneye çıkan Microsoft Türkiye Windows Cihazlar Çözüm Uzmanı Mehmet Akkoyun da Windows 10 ile ilgili bilgileri katılımcılar ile paylaştı.

Sorunsuz yönetim, daha fazla üretkenlik

İş yerlerindeki kullanıcıların daha yüksek standart ve daha güvenilir ürün ihtiyacını karşılayan ASUSPRO serisi ürünler, endüstri standartlarının çok daha üstünde kalite testlerinden geçiriliyor. Şirket verilerinin güvenliğini korumak için ASUSPRO serisi dizüstü bilgisayarlar; darbe testleri, menteşe testleri ve panel basınç testleri gibi birçok dayanıklılık testine giriyor. Ayrıca verilerin sürekli güvende kalmasını sağlamak için bilgisayarlarda üçlü koruma mekanizması içeren şoka dayanıklı sabit diskler bulunuyor.

asuspro-A4320

Tüm bunlara ek olarak dizüstü bilgisayarların kaybolması veya çalınması durumunda devreye giren Intel Anti-Theft, gizli verileri Geri Dönüşüm Kutusundan kalıcı olarak silmeyi sağlayan Secure Delete, BIOS’ta seri numaralar oluşturarak bunları depolama imkanı sağlayan ASUS Asset Tag Manager gibi bir çok seçenek ile ASUSPRO serisi dizüstü bilgisayarlar benzersiz güvenlik ve yönetim avantajı sunuyor.

Güvenilir ve yüksek performanslı masaüstü bilgisayarlar

En yeni Intel® Core™ işlemciler ile donatılmış BM ve BP serisi, gelişmiş sistem yönetimi ve güvenliği için ASUS Kurumsal Manager Programı ve hiçbir ek araca gereksinim duymadan kolaylıkla yükseltme ve onarım imkanı sağlayan tasarımı ile öne çıkıyor. Yer ve enerji tasarrufu sağlayan Ultra küçük boyutlu USFF serisi, Mini PC serisi ve Hepsi Bir
Arada Bilgisayarlar, her türlü ofis ortamına kolaylıkla sığarak çalışanların yer sıkıntısından kurtarırken sundukları güvenlik ile de ideal birer iş çözümü oluyor.

asuspro

ASUSPRO masaüstü bilgisayarlar ASUS’un en iyi üretim kalitesi, yenilik ve uzun ömürlülük geleneğini de devam ettiriyor. ASUSPRO masaüstü bilgisayarlarla yönetim çok daha kolay hale geliyor. ASUS’un masaüstü yönetim çözümleri, rutin masaüstü güncelleme görevlerini de basitleştirirken Yönetim Bilişim Sistemi personelinin şirket varlıklarını uzaktan kontrol edebilmelerini, yönetebilmelerini ve tüm bilgisayarların maksimum verimlilikle çalışmalarını sağlıyor. İşletmeler ASUSPRO masaüstü bilgisayarlar ile zaman ve maliyet açısından büyük tasarruflar yapabiliyor.

Üstün performanslarına ek olarak kaya gibi sağlam güvenlik de sunan ASUSPRO masaüstü bilgisayarlar, işletmelerin gizli verilerini güvende tutmalarını sağlayan Trusted Platform Module (TPM), UEFI BIOS, İzinsiz Kasa Erişimi Uyarısı, Kensington Kilidi ve Asma Kilit Yuvası gibi birçok yazılım ve donanım çözümlerini de bünyelerinde barındırıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.