En iyi antivirüs programları (Bedava – Ocak 2017)

En iyi antivirüs programları listemizde bedava olarak kullanabileceğiniz seçeneklere yer verdik. Karşınızda bedava en iyi antivirüs yazılımları!

En iyi antivirüs programları denilince şüphesiz ilk sırada ücretli yazılımlar mevcut. Ancak biz bu yazımızda ücretsiz bir seçenek arayan kullanıcılar için kullanılabilecek en iyi programları derleyeceğiz.

Listemize geçmeden önce “bedava antivirüs” denildiğinde bazı noktaları göz önünde bulundurmanız gerektiğini unutmayın. Bazı yazılımlar kurulum sırasında sizden opsiyonel olarak tarayıcı uzantısı veya araç çubuğu kurmanızı isteyebilir. Bir PC kullanıcısı için baş belası olan bu durumlardan kaçınmak için, mutlaka yükleme sırasında seçenekleri iyi okuyun ve bu tür uzantı yüklemelerine izin vermeyin.

Ayrıca gerçekten kapsamlı bir güvenlik ihtiyacınız varsa, bu konuya bütçe ayırıp ESET Nod32 gibi ücretli yazılımları tercih etmenizin daha sağlıklı olacağını belirtelim.

En iyi antivirüs programları (Bedava seçenekler – Ocak 2017)

Avira (Windows, Mac)

en iyi antivirüs programları avira

Kolay kullanılabilir arayüzü, araçları ve iyi performansıyla Avira ilk seçeneklerden bir tanesi. Yazılımın ücretli versiyonu AV-Comparatives yani AV karşılaştırma sıralamasından %99.9 güvenlik oranı almış durumda. Bu da, ücretsiz sürümün de zararlı yazılımları engelleme noktasında oldukça güçlü olduğunu bizlere söylüyor.

Bitdefender (Windows)

en iyi antivirüs programları bitdefender

Bir başka %99.9 güvenlik oranına sahip antivirüs yazılımı ise Bitdefender. Sadece Windows kullanıcılarının faydalanabileceği yazılım, sahtekârlık ve e-dolandırıcılığa karşı geliştirdiği koruma araçlarıyla öne çıkıyor. Bunun yanı sıra basit arayüzü ve belki de birçok kullanıcı için en önemli nokta olan sistemi yormaması Bitdefender’ı tercih sebebi yapabilir.

Avast (Windows, Mac)

en iyi antivirüs programları avast

Listemizin ilk iki sırasındaki yazılımlara göre %99,6 güvenlik oranıyla çok az da olsa geride kalan Avast, aynı Bitdefender‘da olduğu gibi sistemi yormaması, kullanıcı dostu arayüzü sayesinde günümüzde kullanılan en popüler ücretsiz antivirüs yazılımalarından bir tanesi.

AVG (Windows, Mac)

en iyi antivirüs programları AVG

Uzun süredir antivirüs yazılımları içerisinde en popüler seçeneklerden biri olan AVG, her ne kadar içerisinde sistem temizleme araçları gibi çok da gerekli olmayan özellikleri barındırıyor olsa da, ücretsiz bir antivirüs isteyen kullanıcılar için uygun seçeneklerden biri.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

1 YORUM

  1. Bu listede 360 Total Security neden yok anlam veremedim. Total Security hem Bit Defender hem de Avira antivirüs moturunu aynı anda kullanan tek program. Uzun süredir 360 Total Security programını kullanıyorum ücretsiz programlar içinde bence 1 numara.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here