Galaxy S7’nin Exynos 8890 işlemcili sürümü Geekbench ile test edildi

Samsung Galaxy S7’nin Exynos 8890 mobil çipsetli sürümü Geekbench platformunda test edildi

Samsung’un 2016 model üst düzey Android akıllı telefonu Galaxy S7’nin tanıtılmasına 1 ay kaldı. Geliştiricilerin bu cihaz için iki farklı işlemci markasını uygun gördüğü söyleniyordu. Şimdiye dek sızdırılan benchmark sonuçları söylentileri doğruluyor. Yılbaşından bu yana yapılan paylaşımlarda Qualcomm Snapdragon 820 çipsetli ürünün özellikleri yer alıyordu. Hafta başından beri de Exynos 8890 mobil yonga setinden yararlanan versiyonun donanımıyla ilgili sızdırmalar görüyoruz.

Dün AnTuTu’da test edilen Samsung Galaxy S7 SM-G935A, şimdi de SM-G930W8 etiketiyle Geekbench platformunda boy gösteriyor. Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemli cihazın 1,59 GHz frekansta 8 CPU çekirdeği içerdiği söyleniyor. Akıllı telefonun Geekbench veritabanındaki bilgilerine bakılırsa, 4 GB RAM’li bir ürünle karşı karşıyayız.

Exynos 8890 mobil işlemcili Samsung Galaxy S7 SM-G930W8 Android akıllı telefon modelinin Geekbench test sonuçları paylaşıldı.

Yeni nesil üst düzey Samsung akıllı telefonun geniş bellek kapasitesi ve güçlü işlemcisi, etkileyici benchmark sonuçlarının elde edilmesini sağlıyor. Tek çekirdek testinde 1873 puan elde eden S7 SM-G930W8, 8 CPU çekirdeğini birden zorladığında 5946 puana yükseliyor. Ürünün geri kalan özellikleri hakkında bilgi içermeyen testin detaylı dökümüne bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Galaxy S serisinin en görkemli modelinin Şubat ayının son haftalarında tanıtılacağını tahmin ediyoruz. 22-25 Şubat tarihlerinde düzenlenecek Barselona Mobil Dünya Kongresi’ndeki resmi sunumda bu cihazla karşılaşma ihtimalimiz yüksek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.