Nokia’nın metal kasalı 2016 model akıllı telefonu ortaya çıktı

Nokia’nın gizemli akıllı telefonu, metalden üretilen kalın gövdesine rağmen oldukça sempatik görünüyor

Finlandiyalı cep telefonu markası Nokia’nın köşeli hatlarla süslenen ürünleri, birer dayanıklılık abidesinden farksız. 2014 yılına dek piyasaya çıkan Nokia cep telefonları ve Lumia akıllı telefonların tümü için bu söylenebilir. Hızla gelişen akıllı telefon sektörüne ayak uydurmakta zorlanan şirket, Lumia markasını ve bu son tüketiciye yönelik mobil cihaz patentlerinin tümünü Microsoft’a devrettiğinde içimiz cız etmişti.

gizemli-yeni-nokia-akilli-telefon-3

Şirketin Microsoft ile imzaladığı anlaşmaya göre, 2016 yılına kadar bu markayı taşıyan akıllı telefon göremeyecektik. Anlaşma süresince GSM ağı alt yapı teknolojilerine ve hizmetlerine odaklanan Nokia, geçtiğimiz 2 seneden bu yana N1 Android tablet haricinde mobil cihaz geliştirmedi.

İki şirket arasındaki ticari akit 31 Ocak 2015 tarihinde sona erdi. Yani bu yıl Nokia’nın sektöre dönüşüne şahit olma ihtimalimiz yüksek. Bununla birlikte, şirketin pazara dönüşünün tıpkı N1 tablette görüldüğü gibi kısıtlı stokla gerçekleşeceğini varsayabiliriz.

Nokia'nın metal kasalı yeni nesil akıllı telefonuna ait olduğu söylenen fotoğraflar Çin'in sosyal medya platformlarından Baidu'da paylaşıldı.

Şirketin geliştirdiği söylenen yeni Android akıllı telefonun fotoğrafları Çin’in sosyal medya platformu Baidu’da paylaşıldı. Ürünün ön ve arka yüzlerindeki çizgiler, HTC One A9 ve Apple iPhone 6/6s dizaynlarının karışımına benziyor. Fakat, cihazın yan kısmı apayrı bir hikaye. Klasik Nokia’larda görmeye alıştığımız keskin köşeleri bire bir sergileyen cihaz, oldukça kalın gövdesine rağmen şirin görünmeyi başarıyor.

Bu cihazın ekran büyüklüğü büyük bir ihtimalle 4 inç düzeyinde olacak. Aygıtın teknik özellikleri hakkında henüz hiçbir fikrimiz yok. Fakat bu konseptin yıl boyunca daha çok kez karşımıza çıkacağından eminiz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.