Facebook Hızlı Makaleler fonksiyonu Android için yayında

Facebook Hızlı Makaleler hizmeti, tüm Android kullanıcıları için yayına girdi

Dünyanın en kalabalık sosyal ağı Facebook, insanlığın ortak buluşma noktası olmak için çabalıyor. Mevcut nüfusunu değerlendirmede başarılı olan sosyal platform, reklam hizmetlerinde Google ile rekabet ediyor. Şirket yalnızca reklam alanında etkin olmayı hedeflemiyor. Dünyanın en kıymetli ticari oluşumlarından sayılan platform, şimdi de Facebook Hızlı Makaleler özelliğiyle internet haberciliğinde çığır açmaya hazırlanıyor.

Facebook Hızlı Makaleler, dünyaca ünlü yayınların içeriklerini sosyal platformun sunucularında barındırıyor ve kullanıcıları tarayıcı ile sayfa yükleme derdinden kurtarıyor. Ekim ayından bu yana iOS kullanıcılarına sunulan hizmet, daha kalabalık bir kullanıcı tabanına ulaşmaya hazırlanıyor. Daha önceleri yalnızca iOS işletim sistemli cihazlara sunulan fonksiyon şimdi de Android ürünleriyle uyumlu hale geldi.

Facebook hızlı makaleler (Facebook Instant Articles) Android için yayına girdi.

Şu ana dek dünya çapında 300’ün üzerinde yayının Facebook Hızlı Makaleler hizmetine kayıt yaptırdığı söyleniyor. Bunlar arasında en dikkat çekenler, The Huffington Post, BuzzFeed, BBC ve The Guardian gibi milyonlarca takipçiye sahip kuruluşlar.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.