G-SYNC HDR teknolojisi tanıtıldı

G-SYNC HDR

G-SYNC HDR teknolojisi, NVIDIA’nın G-SYNC teknolojisiyle HDR teknolojisini bir araya getiriyor. İşte G-SYNC HDR ile gelen tüm özellikler.

Geçtiğimiz günlerde AMD‘nin FreeSync 2 teknolojisini duyurmasından sonra NVIDIAdan da yanıt gecikmedi. Şirket yaptığı resmi duyuru ile yeni G-SYNC varyasyonu G-SYNC HDR teknolojisini tanıttı.

Adından da anlayabileceğiniz üzere mevcut G-SYNC teknolojisini HDR ile buluşturan G-SYNC HDR, şirketin iddiasına göre oyunculara üst düzey bir görüntü deneyimi sunacak. Mevcut HDR TV‘lerinden farklı olarak bu teknolojiyle üretilen monitörler, düşük tepkime süresi ve yüksek yenileme hızı ile direkt olarak oyunculara hitap edecek.

CES 2017 kapsamında bu teknolojiye sahip ilk monitörler olan ASUS ROG Swift PG27UQ ve Acer Predaot XB272-HDR modelleri tanıtıldı. Her iki model de bu yılın ikinci çeyreği itibarıyla satışta olacak. Her ikisi de 4K çözünürlüklü ve 144 Hz yenileme hızına sahip monitörler ayrıca Quantum Dot teknolojisinden de istifade ediyor.

ASUS ROG Swift PG27UQ modeli 1,199 dolar fiyat etiketine sahipken, Acer monitörün fiyatı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here