Galaxy S2 için Android 10 ROM’u Yayımlandı

Yeni nesil akıllı telefonunuz Android 10 güncellemesi almadıysa bu haber moralinizi bozacak. Galaxy S2 için Android 10 ROM’u yayımlandı.

Android telefon kullanıcılarının en büyük beklentisi, piyasaya çıkan güncellemeleri en kısa sürede almaktır. Şu aralar Android’in en güncel sürümü Android 10 Q olarak geçiyor ve maalesef birçok kullanıcı henüz bu güncellemeyi alamamış durumda. Eğer siz de Android 10 güncellemesi bekleyenlerdenseniz ve yeni nesil bir telefon kullanıyorsanız bu haber moralinizi bozabilir. XDA Developers Forum’da Galaxy S2 için Android 10 ROM‘u yayımlandı.

İlginizi çekebilir: 2000-2500 TL Arası En İyi Akıllı Telefon Tercihleri

Telefona ROM atma işine ilginiz varsa bu bağlantıyı kullanarak ilgili ROM’a göz atabilirsiniz. Galaxy S2 piyasaya çıktığında takvimler 2 Mayıs 2011’i gösteriyordu. O dönemin en güçlü Android telefonu olan Galaxy S2’nin üzerinden tam 9 yıl geçti ama görünen o ki cihaz halen Android 10 Q işletim sistemi çalıştırabilecek kadar güçlü. Üstelik bu işletim sistemi sadece Galaxy S2’ye değil Galaxy Note 3’e de ROM olarak gelmiş durumda. XDA Developers’ta Galaxy Note 3 için de Android 10 ROM’u bulunabiliyor.

XDA Forum’da paylaşılan bu ROM’u gördükten aklımıza hemen şu soru geliyor; güçlü donanımlara sahip yeni nesil akıllı telefonları üreten firmaların bu güncellemeyi göndermeme konusunda nasıl bir bahanesi olabilir? Bu bir yeni telefon aldırma stratejisi midir, yoksa firmaların disiplin eksikliği mi? Bu konudaki görüşlerinizi merak ediyoruz ve yorumlarınızı bekliyoruz.